fbpx

Gyógytea bojtorjángyökérből, rozmaringból és zsályából

Zsályatea üvegpohárban, előtte zsályalevelek.

Bojtorjángyökér-tea

A bojtorján gyökeréből készült teát különösen vizelethajtó, vértisztító és méregtelenítő hatása miatt becsülik. Még a nehézfémeket is képes csökkenteni a szervezetben. Ezért ez a tea ideális a máj és az epehólyag tehermentesítésére és erősítésére. Ezen kívül a bojtorjángyökér-tea az emésztőrendszer panaszainál és betegségeinél is éppolyan hatékony, mint reumás és köszvényes betegségeknél. A tea külsőleg alkalmazva bőrproblémákra is hatékony.

Elkészítése: 1,5-2 evőkanálnyi felaprított bojtorjángyökeret tegyünk fél liter hideg vízbe, és egy éjszakán át, illetve 8 órán keresztül hagyjuk állni. Ezután szűrjük le, és hidegen igyuk. A teát fogyasztás előtt meg is melegíthetjük, mindenesetre ne legyen forró.

Rozmaringtea

Ennek az intenzíven aromás teának stimuláló hatása van, ami serkenti az agyban a vérkeringést, és így képes elősegíteni a szellemi teljesítőképességet. Ugyanakkor nyugtató hatással is bír az idegrendszerre, és ugyanolyan hasznos stresszes helyzetekben, szorongásoknál, mint izomfeszülésnél vagy másfajta görcsöknél.

A rozmaringteának vizelethajtó hatása van, így erősíti a savak és méreganyagok kiválasztódását a szervezetből, ezáltal tehermentesíti és erősíti a májat. A rozmaring általánosan fertőtlenítő, antibakteriális, gombaellenes, görcsoldó és keringésjavító hatással is bír, ami világossá teszi sokoldalú felhasználási lehetőségeit.

Elkészítése: 1 púpozott teáskanál aprított rozmaringlevelet 250 ml forró vízzel felöntünk, és lefedve kb. 10-15 percig állni hagyjuk. Ezután leszűrjük. Naponta két csészével javasolt fogyasztani, mindenesetre nem lefekvés előtt, mivel a rozmaringtea élénkítő hatású.

Zsályatea

A zsályatea a sajátos keserű ízéről ismert, és ezért nem tartozik a legnépszerűbb gyógynövényteák közé, jóllehet számos gyógyhatása abszolút meggyőző. Többek között fertőtlenítő, gyulladásgátló, görcsoldó és izzadásgátló hatással rendelkezik. A szájüreg és a garat gyulladásainál, valamint a fogínygyulladásoknál rendkívül hatékonyak a zsályateás öblögetések. Gyomor- és bélproblémáknál a tea a fertőtlenítő és görcsoldó hatásával vált be. Alkalmazási területei ezen kívül annyira sokoldalúak, hogy joggal tartják ezt a növényt csodaszernek.

Elkészítése:

Gyulladásoknál: csészénként 2 teáskanál aprított zsályalevelet öntsünk fel forró vízzel, és 10 percig lefedve hagyjuk állni. Ezután szűrjük le, és naponta kétszer gargalizáljunk a lehűlt teával.

Gyomor-bélproblémáknál: csészénként 1 teáskanál levelet öntsünk fel forró vízzel, és lefedve 5 percig hagyjuk állni. Ezután szűrjük le, és naponta 2-3 csészével igyunk belőle.

  1. Pingback: Csoda csalán – kívül csíp, belül gyógyít | Gyógyszer Nélkül

  2. Pingback: Mezei zsurló, a gyógyító páfrány | Gyógyszer Nélkül

  3. Pingback: Sokféle panaszra adhat enyhet a zsálya | Gyógyszer Nélkül

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük