fbpx

Az asztma terápiái

Asztmás rohama van a nappalijában ülve egy fiatal nőnek.

Az asztma egy olyan betegség, amely során a hörgők falában a simaizmok görcsösen összehúzódnak, a hörgők nyálkahártyája megduzzad és a nyáktermelődés fokozódni kezd bennük. A légzés emiatt nehézkessé válik és kilégzéskor úgynevezett sípoló légzés jelentkezik. Milyen tünetei lehetnek még az asztmának? Ilyen lehet a köhögés vagy a szapora pulzus, de súlyosabb esetben akár még az arc el is kékülhet. A rohamok lehetnek csak néhány percesek, de akár órákig is eltarthatnak. Milyen tényezők válthatnak ki asztmás rohamokat? Elsősorban akkor alakul ki asztmás megbetegedés valakinél, ha valamire allergiás. Ez lehet állatszőr, füst, penész, gomba, pollen, poratka, de az éghajlat, a hőmérséklet, a dohányzás, egyes fertőzések, illetve a szorongás és a stressz is kiválthatja.

Az asztmát mint diagnózist szakorvos állítja fel. Ő az, aki a különféle terápiát is meghatározza. Természetesen vannak olyan otthoni gyógymódok, amelyek csökkenthetik vagy megszüntethetik a kellemetlen tüneteket, de mielőtt bárki bármilyen gyógymódba is belevágna, feltétlenül beszélje azt meg kezelőorvosával.

Az asztmás tünetek csökkentésében a fitoterápia is segíthet. Az izomgörcs oldására és a váladék fellazítására jó lehet a kakukkfűből készült főzet, míg az izomfeszültség enyhítésére a golgotavirág forrázata lehet megfelelő. A kamilla csökkenti a gyulladást, de hatékonyan oldja a feszültséget is.

A naturopátiával is érhetünk el eredményeket. Vagyis lényeges, hogy adalékanyagmentes ételeket fogyasszon és próbáljon meg minél több természetes táplálékot magához venni. A legjobb, ha a finomított termékek és a tejtermékek fogyasztását sem viszi túlzásba, ugyanis sok személynél ezek az élelmiszerek váltanak ki allergiás tüneteket. A friss zöldségek és gyümölcsök fogyasztása javasolt, illetve a hagyma és a fokhagyma is jó döntés lehet, hiszen csökkenti a nyálkatermelést. A tünetek csökkentésére jó lehet még a grépfrútlé, illetve a népi gyógymód szerint az almaecet is sokat segíthet. Egy pohárnyi vízben keverjen el egy teáskanálnyi almaecetet ugyanennyi mézzel, és naponta három alkalommal fogyassza.

Az ionizáció az asztmás betegek légzési nehézségeit orvosolja. Az Alexander-technika során megtanulhatja, hogyan kell helyesen lélegezni. Ha egy asztmás betegnek javul a testtartása és a légzése, a tünetei is csökkenhetnek. A jóga nemcsak a feszültséget oldja – a betegség gyakran kergeti az asztmás betegeket stresszes szituációba, mert szégyellik a betegségüket –, hanem egyes pozitúrái szintén a helyes légzéstechnika elsajátítását segítik elő és a mellkast is tágítják. Milyen terápiák segíthetnek még az asztmában szenvedő személyeknek? Az aromaterápia, a hidroterápia, a masszázs, az akupunktúra és a Bach-féle virágterápia.

  1. Viola Nagyová

    Méhkaptárlevegő kezelés:

    Különleges hatékonyságú a módszer a légzőszervi betegségeknél mint COPD, hörgőgyulladás, asztma vagy melléküreg-gyulladások, és az immunrendszer zavarainál mint pl. allergiák, reumás megbetegedések vagy neurodermitisz is hatalmas javulás észlelhető.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük