fbpx

A jojobaolaj bőrfertőzések ellen is kiváló

Fekvő fiatal nő arca behunyt szemmel, valaki egy üvegből olajat cseppent a homlokára.

A jojobaolaj az egyik legjobb olaj lehet, amelyet a szépségápolás során alkalmazhatunk. Használhatjuk haj- és arcápolásra is, mert egy tápanyagokban gazdag olajról van szó, amely pozitívan hat mind a bőr, mind a haj állapotára.

A jojobaolaj egyik csodálatos hatása nem más, mint hogy csökkenti a bőrfertőzések kialakulásának kockázatait. Az olaj antimikrobiális és gombaellenes tulajdonságokkal rendelkezik. Ez azt jelenti, hogy rendszeres használatával elkerülhetjük a gomba vagy a baktériumok okozta bőrfertőzéseket. A jojobaolaj ugyanis egyfajta védőgátat képez a bőrön, így óvhat meg bennünket a bőrfertőzések kialakulásától, de nagyon hasznos lehet pattanások és akne esetén is.

A jojobaolaj másik csodálatos hatása az, hogy jelentősen felgyorsítja a sebek gyógyulási folyamatait. A jojobaolaj ugyanis serkenti a sejtek azon képességét, hogy kollagént termeljenek. A kollagén nem más, mint egy fehérje, amely szerepet játszik az egészséges bőrszövet fenntartásában.

A jojobaolaj E-vitamin-tartalma is kiemelkedő. Ez egy olyan vitamin, amely antioxidánsként működik. Emiatt védelmet jelent a bőrsejtek számára a káros hatású szabad gyökökkel szemben. A jojobaolaj antimikrobiális hatásokkal is rendelkezik, felgyorsítja a sebgyógyulást és rendszeres használatával elkerülhetjük a sebfertőzés kialakulásának kockázatát is.

A jojobaolaj anti-aging, azaz öregedésgátló tulajdonságokkal is rendelkezik. Rendszeres használatával a bőr nemcsak hidratált lesz, de jelentősen lelassíthatjuk az öregedési folyamatokat is. Az olaj E-vitamin-tartalma pedig szintén lassítja a bőrben zajló öregedési folyamatokat.

A hajápolásban is hasznát vehetjük ennek az olajnak, ugyanis elősegíti a haj növekedését. Ha hajhullással küzdünk, akkor egy remek hajpakolást is készíthetünk jojobaolajjal és más illóolajokkal. Keverjünk el egy tálban 1 dl jojobaolajat és adjunk hozzá 20-20 csepp levendula- és rozmaringolajat. Hagyjuk a hajunkon ezt az elegyet mint egy hajpakolást, majd 20 perc hatóidőt követően alaposan mossuk meg a hajunkat.

A jojobaolaj hajvégápolóként is remekül működik. Hajmosást követően néhány csepp jojobaolajat kenjünk a hajvégekre. Rendszeres használatával megelőzhetjük a hajvégek töredezettségét.

1 hozzászólás

  1. Szuhay Péter

    Érdekes lenne egy összehasonlítás: baktériumk és gombák ellen a jojobalaj vagy a teafaolaj a hatásosabb?

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük