fbpx

Ezek növelik a rákos betegségek kockázatait

Egy fehér köpenyes orvos két kezét előre nyújtja, egyikben egy ketté rákot okozó tört cigaretta, a másikban egy alma.

Természetesen semmilyen csodaszer vagy gyógynövény nem létezik a rákos betegségek megelőzésére, viszont azt tudnunk kell, hogy három daganatos betegségből kettő  létre sem jönne, ha tennénk annak érdekében, hogy egészségesebben éljünk.

Nagyon sokan küzdenek túlsúllyal. Ez veszélyes lehet, hiszen az elhízás az egyik vezető oka bizonyos rákos betegségeknek, mint például a vastagbél- vagy a nyelőcsőrák, illetve a vese- és a pajzsmirigydaganat kialakulásának. Vörös húst ugyan fogyaszthatunk, de csak mértékkel, ugyanis nagyobb mennyiségben fogyasztva oka lehet a gyomor- és a béldaganatnak.

A napfénynek vannak ugyan pozitív hatásai, hiszen segíti a szervezetet D-vitaminhoz jutni, illetve nagy szerepe van a hangulat szabályozásában is, azonban az UV-sugárzásnak nagyon komoly következményei, egészségkárosító hatása is létezik, az egyik ilyen a bőrrák. A legjobb, ha minden évszakban használunk fényvédő krémeket és nem visszük túlzásba a napozást.

A zöldségek és a gyümölcsök olyan értékes tápanyagokat tartalmaznak, amelyek segíthetnek egyes rákos daganatok megelőzésében, főként a száj-, a nyelőcső-, a torokrák, illetve a légcsődaganat esetében. Naponta legalább egy-egy csésze zöldséget és gyümölcsöt kellene ahhoz fogyasztanunk, hogy kivédjük ezeket a negatív hatásokat.

Ha sok cukros ételt és italt fogyasztunk, ezzel nagyon sok felesleges kalóriát viszünk be a szervezetünkbe. Ráadásul a cukor csak tovább fokozza a daganatos betegségek kockázatait, hiszen a rákos sejtek számára ez nagyon jó táplálkozási forrást jelent. Az édesítőszerekkel is vigyázzunk, mert egyes típusok szintén szerepet játszanak a rák kialakulásában.

Kutatások igazolják, hogy azok az emberek, akik semmit sem mozognak, azaz az inaktív életmódot részesítik előnyben, nagyobb valószínűséggel lesznek daganatos betegek. A tunya életmód ugyanis fokozza a vastagbél- és a méhdaganat, illetve a mellrák kialakulásának kockázatát.

A dohányzás az egyik legkárosabb szokás. Ez az egyik olyan szenvedélybetegség, amely nagyon sok negatív hatást gyakorol a szervezetünk működésére és sokféle betegség, köztük a tüdőrák kialakulásáért is felel, nem beszélve arról, hogy mennyire károsan hat a szívre és az érrendszerre. A dohányzás ezen kívül megsokszorozza a stroke és a szívinfarktus kialakulásának kockázatát is.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük