fbpx

Méregtelenítés gyógynövényekkel

Különféle gyógynövények csokorba kötve, a háttérben mozsár.

Egyes fűszerek, gyógynövények és vadon termő zöldségek kiváltképpen alkalmasak arra, hogy a napi étrendünket gazdagítsák. Ha tudatosan olyan növényeket választunk, amelyek egyrészt ízletesek, egyszerűen elkészíthetők, és ezen felül méregtelenítő és salaktalanító hatással is bírnak, akkor sokkal többet profitálunk belőle, mint egy rövid távon elvégzett méregtelenítő vagy böjtkúrával.

Méregtelenítő gyógynövények

Tavasszal az összes téli lakmározás után – gyakran krónikus mozgáshiánnyal egybekötve – szükség van a méregtelenítésre. Sajnos sokan azon a véleményen vannak, hogy elég, ha elvégeznek egy 1-2 hetes méregtelenítést, majd folytatják azt a torkosságot, ami tulajdonképpen a méregtelenítés szükségességéhez vezetett. Egy rövid pihenési szakasz bizonyára jobb a szervezetnek, mint a semmi, de természetesen néhány szokás tartós megváltoztatása még sokkal jobb volna. A javaslatunk egy új szokás bevezetésére: integráljunk méregtelenítő gyógynövényeket és zöldségeket egyszerűen a napi étrendünkbe.

A növények ősi táplálékaink

Ha a növényeknek – pl. pitypang, csalán, lándzsás útifű – bizonyos (gyógy)hatásuk van az emberi szervezetre, akkor ez nem jelenti feltétlenül, hogy csupán gyógynövényekről van szó, amelyeket kizárólag gyógyászati célokból szabad fogyasztani bizonyos panaszoknál. A növények ősi táplálékaink, és ezért állandóan egészséges harmóniáról gondoskodnak a szervezetünkben. Természetesen nem olyan növényekre gondolunk itt, mint a gyűszűvirág, a tiszafa, a bürök vagy a gyöngyvirág, amelyek határozottan a mérgező növényekhez tartoznak, és már a rossz ízük miatt sem enné meg őket senki önszántából. Nagyon jó méregtelenítő hatás érhető el viszont a nagy bojtorjánnal, a korianderrel, a csalánnal, a máriatövissel vagy a pitypanggal.

Gyógynövények vagy élelmiszernövények?

Ha a kedvezőtlen táplálkozási mód miatt deficitek jönnek létre a szervezetben, mérgek rakódnak le, vagy akár károsodások alakulnak ki, és az érintett ember újra elkezd hatékony növényeket enni, akkor ezek természetesen úgy hatnak, ahogy mindig is hatottak: táplálók, méregtelenítők, tisztítók, gyógyítók. Mivel az ember mindezekből a hatásokból tudatosan csak akkor érez valamit, ha beteg, vagy nem érzi jól magát, ez oda vezetett, hogy sok növényt gyógynövénynek neveztek el. A valóságban azonban ezek a növények a természet által nyújtott élelmiszereink. Erre gondolt Hippokratész is, amikor sok évvel ezelőtt így fogalmazott: „Táplálékod legyen a gyógyszered, és gyógyszered a táplálékod!”

  1. Szűcsné Marika

    Nagyon híve vagyok a természetben található “gyógyszereknek”. Valójában mi is a természet részei vagyunk, ezért jobb visszafordulni a természethez, mint a “gyógszermérgeket” fogyasztani. Sokféle teát, és fűszernövényt használok. Remélem, még sokáig.

  2. Igen az a bizonyos csalán sokféle módon használ. Méregtelenít, csökkenti a vércukorszintet stb..

  3. Vigyázat ! jóból is megárt a sok – csalánt csak kúra-szerűen, mert túlzott fogyasztás mikrovérzéseket okoz(hat) !

  4. Igen nem véletlenül szokták mondani, hogy ” fűben-fában orvosság!” ez valóban igy is van.
    Ha rendszerességgel isszuk a teát,szörpöket, lekvárokat, mézeket, stb, vagy fogyasztjuk a gyógynövényeket valóban a szervezetünk egészségesebbé válik, még ha olykor nem is nagyon vesszük azt észre.igen ha a testünk és lelkünk nem is beteg, de tudat alattiban mégis csak jót teszünk magunknak a gyógynövényekkel.
    Igaz én rendszeresen a saját magam szedett növényeimet fogyasztom.

  5. Gál Sándorné Magdi

    Fűben – fában orvosság való igaz. Már negyedig éve át tudjuk vészelni a telet gyógyszerek nélkül. Csak gyógyteák és gyümölcsöknek köszönhetően.Sok séta a friss levegőn,fokhagyma, méz és citrom. Mindenkink ajánlom.

  6. Rácz Edit

    Valóban így van örülök hogy semmi újat nem találtam közléseikben eddig.Nekem a balkonon sok fűszernövényem éldegél s használom is őket fűszerként nem didaktikusan főzök, esszük mert jó.Túlenni magunkat nemcsak egészségtelen de rossz érzés is.Azt viszont még jobban kellene tudatosítani mennyire egészségtelen a sok cukor és a fínomitott fehérliszt.

  7. virág sándor

    szia sztok nekem epe kövem van és kelene müteni mijen gyogy növényt aláltok? köszönöm szépen

    1. Varga Sándorné

      AZ epét kell megműteni, mert ez a legjobb, ha nem akkor műtetted amikor már a görcsnek nem akar vége lenni.
      Akkor a műtét is bonyolultabb.Nehéz ,de ne tedd nehezebbé.Minden jót!
      Mágnes

      1. Ha lehetséges inkább természetesen teával. A műtét az egy drasztikus, végleges megoldás. Annak ott helyen van.

  8. Bánszki András

    Tiens A05 teakeverék és Kalcium ami 98% szívódik fel.Az epekövet is képes megbontani de tisztító hatása MIATT MÉREGTELENÍT.

  9. Vasas Mária

    Tisztelt Bánki András! Azt szeretném megtudni, hogy az Ön által ajánlott készítmény Tiens hol szerezhető be? Előre is köszönöm válaszát.

  10. KURUC JANOS

    TISZTELT BARATAIM BETEG VAGYOK IGEN ELVAGYOK KESEREDVE NEM TUDOM BETARTANI A SZENT TŐRVENYEKET SOK HUST ES KONZERVAVAL TAPLAKOZOM MEGKAPTAM A CUKOR BETEGSEGET DIABETES MELITASZT KERESEM A KEDVESEM LEHET .HOGY KETEN SIKERŐLNE JANOS K HARKANY PARAMETER 67 178 90 TEHNIKUS NEMDOHANYZO UR SZABADKAROL JŐTEM SZERETETTEL JANOS

  11. Pingback: Szúrós növények az egészségünkért | Gyógyszer Nélkül

  12. Pingback: Cistustea – a görög bodorrózsa gyógyereje | Gyógyszer Nélkül

  13. Pingback: Lándzsás útifű – köhögés és megfázás ellen | Gyógyszer Nélkül

  14. Pingback: Gyógyböjt a bélfunkció megőrzéséért | Gyógyszer Nélkül

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük