fbpx

Remek kiegészítők és vitaminok, hogy könnyedén átvészeljük a telet

Egy asztalon üvegben méz, mellette citromkarikák, csillagánizsok, gyömbér és rozmaringágak.

Télen gyakrabban és eredményesebben támadnak bennünket, pontosabban az immunrendszerünket a kórokozók. Mit tudunk tenni? Elsősorban az immunrendszerünk erősítésére kell törekednünk, hiszen ha a védelmi rendszerünk erős, akkor a vírusoknak és a baktériumoknak csak kevés esélye van arra, hogy betegséget okozzanak. Cikkünkben olyan vitaminokat, gyógynövényeket és egyéb kiegészítőket sorolunk fel, melyeknek nagy hasznát vehetjük mind a megelőzésben, mind a betegségek leküzdésében.

Az egyik ilyen csodaszer a méz, amely antimikrobiális és antibakteriális hatással rendelkezik. Nemcsak a torokfájást csillapítja, hanem a köhögést is nagyon hatékonyan orvosolja. A mézes citromos tea pedig a torok szárazságát és a köhögési ingert is megszüntetheti.

Az immunrendszer fokozásában kitüntetett szerepe van a probiotikumoknak is, hiszen segítenek a fertőzések, az influenza és a megfázás leküzdésében. A probiotikumok fogyasztása ugyan nem minden esetben akadályozza meg a betegség kialakulását, de jelentősen lecsökkenthetik a lábadozás időtartamát.

A bíbor kasvirág olyan értékes flavonoidokat tartalmaz, amelyek számos terápiás előnyt jelentenek, hiszen segítenek az immunrendszer fellendítésében és a gyulladás csökkentésében is. A gyógynövényt kivonat, csepp, tabletta és tea formájában is fogyaszthatjuk.

A C-vitaminnak is nagy szerepe van az immunrendszer védelmében, forrásai leginkább a citrusos gyümölcsök, a zöld leveles zöldségek, a csipkebogyó, paprika és a homoktövis.

Ha már megfáztunk, akkor hasznunkra lehet a bodzaszirup, hiszen gyulladáscsökkentő és antioxidáns hatással rendelkezik. Rendszeres fogyasztásának köszönhetően lerövidül az influenza vagy a megfázás időtartama.

A gyömbér szintén gyulladáscsökkentő, de kiemelkedő a baktériumellenes hatása is. Nyugodtan fogyaszthatjuk köhögés, torokfájás, megfázás és láz esetén is. Betegség idején gyakran kell megküzdenünk émelygéssel, ebben is nagyon hatásos a gyömbér, amit ehetjük nyersen, lereszelve, de ízletes teát is készíthetünk belőle.

A fokhagyma egy nagyszerű gyógynövény, hiszen az allicin tartalma nagyon hatásos azok ellen az organizmusok ellen, amelyek a megfázásért vagy az influenza kialakulásáért felelősek.

A nátha idején sokat segíthet az inhalálás is. Az illóolajok felgyorsíthatják a gyógyulási folyamatokat. Az eukaliptuszból nyert illóolaj például vírusellenes és antimikrobiális hatással is rendelkezik, amely nagy segítséget jelenthet ebben az időszakban.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük