fbpx

Szőlőmagolaj a téli szépségápolásban – remek bőrhidratáló szőlőmagolajos receptekkel

Kis üveg szőlőmagolaj, mellette szőlőmagok, a háttérben egy fürt szőlő.

Az emberek egyre nagyobb százaléka fordul a természetes dolgok felé, így nagyon sokan részesítik előnyben azokat a szépségápolási termékeket, amelyeket a természet ajándékozott nekünk. Ebbe a csoportba tartozik a szőlőmagolaj, amely nemcsak belsőleg fogyasztva nagyon egészséges, de a szépségápolásban is rendkívül nagy hasznát vehetjük.

A szőlőmagolaj nemcsak a gyulladást csökkenti nagyon eredményesen, de még az inzulinrezisztencia kialakulásának kockázatait is minimalizálja.

Sok kutatás középpontjába került ez az olaj. Egyes tanulmányok arról számoltak be, hogy a szőlőmagolaj csökkentheti a szívbetegségek kockázatait, illetve ha rendszeresen fogyasztjuk, kisebb a valószínűsége a vérrögök kialakulásának.

A szőlőmagolaj az agy működésére is pozitívan hat, mivel gazdag forrása az antioxidánsoknak. Ezek az antioxidánsok olyan polifenol vegyületek, amelyek sokat segíthetnek az Alzheimer-kór megelőzésében is. Nemcsak memóriazavarok esetén fogyaszthatunk szőlőmagolajat, hanem abban az esetben is, ha fokozni szeretnénk a kognitív teljesítményünket.

A menopauza szakaszába lépő hölgyek gyakran szenvednek az úgynevezett agyi ködtől, azonban a szőlőmagolaj nemcsak a memóriát javítja, de még azt a bizonyos agyi ködöt is elmulasztja.

A szőlőmagolaj rendszeres fogyasztása még a vesék egészségét is biztosítani képes, ugyanis csökkenti a vesekárosodás kialakulásának esélyét, mégpedig az oxidatív stressz és a gyulladás enyhítésével.

A szőlőmagolajat a szépségápolásban is használhatjuk, mutatjuk is, hogyan.

A szőlőmagolaj tele van telítetlen zsírokkal és olyan antioxidánsokkal, amelyek bőrhidratáló hatással is rendelkeznek. Ezt az olajat használhatjuk a test és az arcbőr ápolására, hiszen segít fenntartani a bőr normál nedvességtartalmát és még nyugtató hatással is rendelkezik.

A szőlőmagolaj olyan tápanyagokban bővelkedik, mint polifenolok, E-vitamin, tanninok, flavonoidok, karotinoidok, amelyek nemcsak öregedésgátló, hanem gyulladáscsökkentő hatásokkal is bírnak. A szőlőmagolaj jelentősen le tudja lassítani az öregedés olyan jeleit, mint a bőr rugalmasságának elvesztése, de a sötét foltok kialakulása ellen is védelmet jelenthet.

A szőlőmagolaj biztosítani tudja a gyorsabb sebgyógyulást is. Antimikrobiális hatása is kiemelkedő, azaz védelmet jelenthet a bőrfertőzésekkel szemben.

Ha ízületi fájdalom miatt használjuk masszázsolajként, akkor adjunk hozzá pár csepp borsmenta-, citrom- vagy tömjénillóolajat.

Arcmaszkokat is készíthetünk szőlőmagolaj felhasználásával.

Avokádós-szőlőmagolajos arcmaszk hozzávalói:

• fél avokádó pépesítve,
• 10 ml szőlőmagolaj,
• 1 evőkanál méz.

Elkészítése:

Nincs is más dolgunk, mint az alapanyagokat alaposan összedolgozni, majd a megtisztított arcbőrünkre felvinni. A szőlőmagolaj kiváló tápláló és hidratáló hatásokkal rendelkezik. Az avokádóban található zsírsavak és tápanyagok a bőrt puhává, rugalmassá és az egészségtől ragyogóvá varázsolják. A méz antibakteriális és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal bír. Segít a pattanások megszüntetésében és az öregedési folyamatok lassításában.

Anti-aging maszk szőlőmagolajjal hozzávalói:

• 1 evőkanál szőlőmagolaj,
• 1 evőkanál jojobaolaj,
• 5-5 csepp rózsa- és citromolaj.

Elkészítése:

Keverjük össze a hordozóolajokat és az illóolajokat. Vigyük fel a megtisztított arcunkra, majd 20 perc elteltével mossuk le. A szőlőmagolaj olyan antioxidánsokat tartalmaz, amelyek lassítják a bőrben az öregedési folyamatokat. A jojobaolaj táplálja és hidratálja a bőrt. A citromolaj csökkenti a bőrpigmentációt, a rózsaolaj pedig javítja az arcszínt, és kiegyenlíti a bőr tónusát.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük