A 40. életév körül már csökken a gesztagénszint, ami hőhullámokat, verejtékezési rohamokat, alvászavarokat, szédülést és heves szívverést válthat ki. Ehhez jön a fokozottabb vízvisszatartás a szövetekben, ami mellfeszüléshez is vezethet. A 45. és 55. életkor között a petefészkek egyre kevesebb ösztrogént termelnek, amitől hangulatingadozások fordulhatnak elő. Ezek a panaszok rendszerint alábbhagynak, amikor a szervezet hozzászokott a hormonhiányhoz.
Az 55. és 65. életév között teljesen megszűnik az ösztrogéntermelés. Ekkor érezhető szervi változásokat tapasztalhatunk, mert a tartós ösztrogénhiánynak hosszú távú következményei vannak.
A bőr vékonyabbá és szárazabbá válik, ráncok képződnek, és a haj erősebben hullik. A nyálkahártyák is érintettek, pl. a hüvely, a hólyag és a húgycső területe vagy a szemek. Ezért elszaporodnak a fertőzések ezeken a területeken, amit pl. hüvelyi folyás formájában vehetünk észre, de a nemi aktus és a vizelés során is panaszok léphetnek fel. A húgycső és a medencefenék szövete visszafejlődik, és veszíthet rugalmasságából. Ennek az eredménye az akaratlan vizeletürítés.
Az ösztrogének részt vesznek a csontfelépítésben. A fájdalmas csonttörésekkel járó csontritkulást legtöbbször a változókor utáni ösztrogénhiány okozza. Ebben a 60 év feletti nők mintegy 30%-a érintett.
Iratkozzon fel hírlevelünkre még ma!
Töltse ki a feliratkozó formot, hogy naprakész információkkal láthassuk el Önt.
A szív- és érrendszeri betegségek, mint a szívinfarktus, az agyi infarktus, az érelmeszesedés és az angina pectoris a 65 év feletti nőknél – ahogy a férfiaknál is – az első számú halálozási ok. A 65 év alatti nők azonban jelentősen ritkábban betegszenek meg, mint a férfiak. Ezt a védőhatást a női hormonoknak tulajdonítják. A menopauza után a nők körülbelül 50%-ának megemelkedik a vérnyomása – ami a szív- és érrendszeri betegségek legnagyobb rizikófaktora – és a vérzsírértékek is.
Minden nő szervezetében termelődik csekély mennyiségű férfi nemi hormon (androgének). Ide tartozik a tesztoszteron és a dehidroepiandroszteron. Ezek termelése is megszűnik az 55. életkor körül. Ez csökkent szexuális vágyban és teljesítőképességben válik észrevehetővé.
Az, hogy egy nő hogyan éli meg a változókort, mindig a hozzáállásától és az élettel való elégedettségétől függ. Egyesek kevésbé szenvednek a tünetektől, míg mások nem érzik magukat már teljes nőnek. Pedig lehet nézni a jó oldalát is, és örülni annak, hogy elmúlt a fogamzásgátlás és a havi vérzések ideje.
Egy-két tanács ezeknek a tüneteknek az enyhítésére, kivédésére van-e? Mert ezt nem említi a cikk???
Üdvözlettel: Zs I
https://gyogyszernelkul.com/termeszetes-segitseg-hohullamok-ellen/