fbpx

A rostokban gazdag útifűmaghéj helyreállítja a bélflóra egyensúlyát

Egy kék asztalon egy tálban és egy fakanálban útifűmaghéj és egy pohár víz.

Amennyiben valaki rostokban gazdag étrendet követ, nem kell székrekedéssel számolnia. A rostban gazdag táplálkozásnak nagyon sok pozitív egészségügyi hatása van, nemcsak a székrekedés megelőzésében lehet ugyanis segítségünkre, hanem a bélrendszer egészségét is támogatja. Ma már az is tény, hogy a rostok segítenek a vércukorszint stabilizálásában, illetve a koleszterinszint csökkentésében is nagy hasznunkra lehetnek.

A rostoknak két nagy csoportja létezik: az oldhatók és az oldhatatlanok. Az oldható rostok vízben oldódónak és egy gélszerű anyag válik belőlük, ahogy az emésztőrendszeren keresztül haladnak. Ugyan mi magunk nem tudjuk megemészteni, azonban a bélrendszerben található jótékony bélbaktériumok igen. Az oldható rostok prebiotikus hatással rendelkeznek, ami azt jelenti, hogy jelentősen hozzájárulnak a bélflóra egyensúlyának megteremtéséhez és helyreállításához.

Az oldhatatlan rostok vízben nem oldódnak, ezért nem tudjuk megemészteni őket. Akkor mi a hasznuk? Egészségügyi előnyük abban rejlik, hogy csökkentik a székrekedés kialakulásának esélyét és pozitívan hatnak a bélrendszer egészségére.

Amennyiben nem tudunk elegendő rostban gazdag ételt, zöldséget és gyümölcsöt fogyasztani, akkor érdemes rostkiegészítőket vásárolni. Ilyen lehet például az útifűmaghéj is, amely köztudottan nagy mennyiségben tartalmaz oldható rostokat, ami a bélrendszerben gélszerű anyaggá válik és segít a székrekedés problémáját megoldani, emellett enyhe hashajtó hatással rendelkezik.

Az oldható rostban gazdag táplálékok és kiegészítők csökkentik a vércukorszintet és az inzulinrezisztencia kialakulását mégpedig úgy, hogy lelassítják az emésztést. A rost emellett jóllakottság érzetet is biztosít, így nagyon jó lehetőség azok számára, akik fogyókúráznak és egy-egy étkezés alkalmával kevesebbet szeretnének enni.

Ám az útifűmaghéjnak nemcsak ez az egyetlen előnye. Bebizonyosodott, hogy segít megnövelni a jótékony bélbaktériumok mennyiségét a bélrendszerben. Az útifűmaghéj rostjai arra késztetik a májat, hogy több epesavat termeljen. Ennek érdekében a máj több koleszterint tárol, így csökkentve a szintjét a szervezetben.

Az útifűmaghéjat lehet étrendkiegészítő formájában is fogyasztani, de maga a rost is hasznos, hiszen belekeverhetjük joghurtba, turmixitalokba. Azok, akik gyógyszert szednek, kérdezzék meg kezelőorvosukat a rostfogyasztással kapcsolatban. Az útifűmaghéjnak ugyanis mellékhatása is lehet, okozhat emésztőrendszeri elzáródást, puffadást, görcsöket, illetve allergiás reakciókat is kiválthat.

    1. Örülünk, hogy kedvet csináltunk hozzá. Arra figyeljen, hogy nagyon sok folyadékot kell fogyasztani mellette.

  1. Marótiné Éva

    Üdvözlöm! Érdeklődöm, hogy este vagy reggel hatásosabb-e az útifűmaghéj a produktumhoz? Székrekedéstől szenvedek! Köszönettel!

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük