fbpx

A kilélegzett füst is ölhet

Cigarettafüstöt fúj ki szájából egy férfi, a mellette lévő hölgy orrán ruhacsipesz van.

A dohányzás nagyon káros az emberi egészségre, hiszen több ezer mérgező anyagot tartalmaz. A belélegzett és letüdőzött cigarettafüst minden szervet és szövetet károsít. A legújabb kutatások kimutatták, hogy a kilélegzett cigarettafüst – amely az emberi testre, az otthoni tárgyakra és felületekre is kerül – rendkívül veszélyes. Az expozíció számos egészségügyi problémát okozhat, beleértve a máj- és tüdőkárosodást, a lassabb sebgyógyulást, de még a hiperaktivitást is.

A kilélegzett cigarettafüst okozta károsodások már akár egy hónap múlva bekövetkeznek, és az egészségügyi károsodások az idő előrehaladtával egyre csak romlanak, erősödnek. Ezzel kapcsolatban vizsgálatokat is végeztek. A kutatók szerint már két hónap múlva inzulinrezisztenciát és az immunrendszer kifáradását lehet kimutatni.

A kilélegzett cigarettafüst leginkább az agy és a máj egészségét károsítja. A májnak kulcsfontosságú szerepe van a máj méregtelenítésében és annak egészségi állapotának fenntartásában. Az agy és az idegrendszer egészsége döntő fontosságú minden testi funkcióhoz.

A veszély minden olyan helyen leselkedhet ránk, ahol előttünk dohányoztak. Még ha mi nem is élünk ezzel a káros szenvedéllyel , minden olyan hely potenciális veszélyt jelenthet számunkra, ahol a tárgyakat cigarettafüst járja át és lengi körül. Ezek a tárgyak olyannyira átitadónak a cigarettafüsttel, hogy még a legerősebb tisztítószereknek is ellenállnak. Ezek idővel reagálhatnak a környezeti levegőre és karcinogén, potenciális veszélyes vegyi anyaggá alakulhatnak.

Azt eddig is tudtuk, hogy a dohányzás mennyire káros az egészségre. A dohányzás többek között rákot, szívbetegséget és stroke-ot okozhat. Minden szervet károsít, de még az ínysorvadásért is felelőssé tehető. A passzív dohányzásról is mindenki tudja, hogy mennyire károsan hat az emberi egészségre. Most már azzal is tisztában vagyunk, hogy a kilélegzett cigarettafüst, amely a bőrre kerül, szintén nagy veszélyeket hordoz magában. Talán nem véletlenül tiltották be a dohányzást a vendéglátóhelyeken. Hiszen – mint a mostani cikkből is kiderült – a cigarettafüstös tárgyak és felületek sem veszélytelenek. Egy mód van a betegségek elkerülésére. Ha nem dohányzunk vagy ha sürgősen leszokunk róla.

1 hozzászólás

  1. István Balli

    Üdv, István vagyok 47 éves s májusban Infarktusom volt. Kaptam egy “Stent”-et.
    Már gyerekkoromban éreztem zsibbadás a bal oldalamon.. mindenesetre a Problémám, 35 éve dohányoznak, napi 2 doboz néha még több zigit… Most már nem esik jól, de állandóan azon kapom magam hogy még így Infarkt után is állandóan úgy érzem rá kell gyújtanak de egy két szivás után nem esik jól s elnyomom a cigit.. Így is még összeszámolva a beleszívásokat 4-6 cigit talán elfogy, úgy is hogy nem tüdőzöm le.. De a budös száját a cigifüstől a az ujjam is büdössé válik s napi sokszor kezét mosok stb..
    Próbáltam a tapasz de tele hányingerem van, s alvászavart okoz.. Próbáltam a spray de az csípi a szám belsejét..
    A kérdésem: mi a leghatásosabb módszer abba fejezni a cigit, csináljam máról holnapra egyszerüen létezni vagy ahogy a internet írja szép lassanként még jobban redukálva a 9 hónapos therapyt csinálni? Melyik a jobb? Nincsen elvonások tünet?
    Válaszát előre köszönöm.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük