fbpx

A női libidó fokozói

Idősebb nő ágyban fekve elutasító kézmozdulatot tesz a mellette fekvő férfi felé,

Minden nő életében vannak ingadozások a nemi vágyat illetően. Az életben bekövetkező változások – mint például a menopauza, betegségek, terhesség – hatással vannak a szexuális vágyra, azaz alacsony libidót is okozhatnak. A táplálkozás, egyes gyógyszerek, a mentális egészség mind-mind hatással vannak a libidóra.

Sok oka lehet az alacsony nemi vágynak. A pajzsmirigybetegség és a szexuális diszfunkció között szoros kapcsolat áll fenn. Tanulmányok szerint mind az alulműködő, mind a túlműködő pajzsmirigy csökkentheti a tesztoszteronszintet, oka lehet a fáradtság és a depresszió kialakulásának. Ezek mindegyike csökkentheti a nemi vágyat. A pajzsmirigy egészsége azonban javítható. Már napi 30 perces testmozgással is nagyon sokat tehetünk a pajzsmirigy egészségéért. Fontos tudnunk, hogy elegendő jódot fogyasztunk-e. A jód a pajzsmirigy-stimuláló hormon termelésében vesz aktívan részt, amelyet a szervezet a pajzsmirigy aktiválására használ. Ha pajzsmirigyproblémája van, kerülje a keresztesvirágú zöldségeket – brokkoli, kelbimbó, karfiol, káposzta –, illetve a szójatermékeket, a mogyorót, a vízitormát.

A hormonális egyensúlyhiány szintén oka lehet a libidó csökkenésének. Az alacsony libidót gyakran tapasztalják meg a hölgyek a menopauza szakaszában. Ilyenkor a hormonok természetesen csökkenni kezdenek, ami a progeszteron, a tesztoszteron és az ösztrogén egyensúlyhiányát okozhatja, ez pedig a szexuális vágy jelentős csökkenéséhez vezethet. A hormonok kiegyensúlyozása a nemi vágyat is javíthatja. A friss gyümölcsök, zöldségek, a sovány fehérjék, az omega-3 zsírsavak segítenek helyreállítani a hormonok egyensúlyát. Kerülje a gyulladáskeltő ételeket, mivel ezek megzavarják a hormontermelést. A rendszeres testmozgással és a napi 7-8 óra alvással szintén segíthetünk a hormonok kiegyensúlyozásában.

A stressz szintén az alacsony nemi vágy egyik gyakori oka. Sok minden okozhat stresszt, például pénzügyi és munkahelyi gondok, családi és kapcsolati problémák. A stressz azonban befolyásolja a szexuális egészséget és jóllétet. Nagyon lényeges, hogy elsajátítsunk olyan stresszkezelési technikákat, amelyekkel csökkenthetjük a bennünk lévő feszültséget.

Amennyiben a szervezet nem kapja meg a szükséges tápanyagokat, az sok mindenre hatással lehet, így a libidóra is. A cink szükséges a tesztoszterontermeléshez. Az omega-3 zsírsavak segítenek csökkenteni a gyulladást, javítják a hangulatot, és fokozzák a hormontermelést.

A D-vitamin-hiány az ösztrogén- és a tesztoszteronhormonok termelésének csökkenését okozhatja. A B-vitaminok is megtámogatják a hormontermelést, szabályozzák a hangulatot és csökkentik a stressz-szintet. A magnézium pedig növeli a tesztoszteronszintet és a dopaminszintet is.

Cinkben gazdag táplálékok: osztriga, tenger gyümölcsei, bab, diófélék. Sok omega-3 zsírsavat tartalmaznak a halak, az avokádó és az olívaolaj. Ha időt töltünk a szabadban, a szervezetünk fel tud töltekezni D-vitaminnal is. B12-vitaminban gazdag a tojás, a hal és a baromfi. Sok magnéziumot tartalmaz a bab, a lenmag és a kesudió. Az egészséges táplálkozás, valamint a kiegészítők szedése biztosítja, hogy a testünkben kiegyensúlyozott legyen a hormontermelés, illetve a szervezet rendelkezzen az egészséges libidóhoz szükséges tápanyagokkal.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük