fbpx

Sokat köhög? Ezek az illóolajok segíthetnek!

Nő egy illóolajos üveget emel az orrához.

A nátha és az influenza egyik kellemetlen tünete a köhögés. Számos illóolaj létezik azonban, amely nemcsak a köhögést csökkenti, de vírusellenes, antibakteriális és görcsoldó hatásokkal is rendelkezik. Az illóolajok aromaterápiás használata lehetővé teszi, hogy mihamarabb megszabaduljunk a köhögéstől, illetve az influenza és a nátha egyéb kellemetlen tüneteitől.

A köhögés elleni illóolajok kétféleképpen is hasznunkra lehetnek. Egyrészt segítenek a köhögés okának kezelésében, hiszen elpusztítják a szervezetbe került toxinokat, vírusokat és baktériumokat. Másrészt a nyálka lazításával enyhítik a köhögést, illetve segítenek a légzőrendszer izmainak ellazításában, így több oxigén juthat a tüdőbe. Mutatunk is néhány remek illóolajat a köhögés csillapítására!

Az eukaliptusz illóolaja nagyszerű köhögéscsillapító, hiszen köptetőként is működik, illetve segít megszabadulni azoktól az mikroorganizmusoktól, amelyek betegséget okoznak. Mindemellett segít abban is, hogy több oxigén jusson a tüdőbe, és még antimikrobiális hatással is rendelkezik, így nagyon hatékony a gombák, a vírusok és a baktériumok ellen.

Az eukaliptusz-illóolajból egy remek bedörzsölőt is készíthetünk – mellkast kell vele kenegetni –, mégpedig kókuszolaj, olívaolaj, méhviasz, eukaliptusz, borsmenta keverékéből.

Köhögés esetén nagyon hatékony még a borsmenta illóolaja is. A borsmenta gazdag forrása a mentolnak, amely antibakteriális és vírusellenes tulajdonságokkal rendelkezik. A mentol hűsítő hatással van a szervezetre, és segít orvosolni a bedugult orr problémáját is. Az illóolaj görcsoldó és köhögéscsillapító hatásokkal is bír, és sokat enyhíthet a torokirritáción is.

A borsmenta-illóolajat gőzölés során is használhatjuk, az is hatékony, ha csak beleszippantunk az illóolajos üvegcsébe, illetve remek mellkaskenőcsöt is készíthetünk belőle, mégpedig méhviasz, sheavaj, borsmenta-illóolaj és rozmaring-illóolaj keverékéből.

Köhögés és megfázás esetén a teafaolaj is enyhülést hozhat, ugyanis antimikrobiális hatásának köszönhetően nagyon hatékony a légzőszervi betegségek gyors gyógyításában, a tünetek csökkentésében. A teafa-illóolaj ezen kívül természetes fertőtlenítő és élénkítő hatással van az egész szervezetre.

A teafaolaj belélegezve hozza a legjobb eredményeket, illetve kihasználhatjuk az aromaterápiás hatását. Mellkaskenőcsöt is készíthetünk belőle. Keverjünk el tetszőleges mennyiségben kakaóvajat, méhviaszt, adjunk hozzá 3-4 csepp teafa-illóolajat és 2 csepp citromillóolajat, és ezzel dörzsöljük be a mellkasunkat.

A levendula-illóolaj nyugtató hatásairól is ismert, segít enyhíteni a stresszt és a szorongást is. Gyulladáscsökkentő hatásai pedig segítenek enyhíteni a légutak fájdalmát és csökkenteni a köhögést.

A citromillóolaj C-vitaminban és limonénban gazdag, ily módon erős immunrendszer-erősítő hatásokkal bír. A megerősített immunrendszer segíthet a szervezetnek a fertőzés leküzdésében és a megfázás tüneteinek enyhítésében.

Amikor a légutak tisztításáról van szó, akkor mindig gondoljunk a rozmaring-illóolajra is. A rozmaring stimuláló aromája javítja a mentális tisztaságot és elősegíti a koncentrációt. Mivel gyulladáscsökkentő hatásokkal is rendelkezik, így enyhíteni tudja a légzőrendszer gyulladását.

A köptető tulajdonságairól ismert kakukkfűolaj segítséget nyújt a köhögés enyhítésében. Antiszeptikus tulajdonságai segítenek a légúti fertőzések elleni küzdelemben.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük