fbpx

Az izomlazítás fontos – 3 DIY masszázsolajrecept

Masszőr egyik kezébe masszázsolajat önt a hason fekvő vendég háta fölött.

Az izomlazítás azért is nagyon lényeges, mert ha befeszülnek az izmaink, az fájdalommal jár együtt. Az izomlazítás egyik eszköze nem más, mint a relaxáció, amely számtalan előnyt hordoz magában: nemcsak a fájdalmat csillapítja, hanem a vérkeringést is fokozza, mindemellett a magas vérnyomás csökkentésében is nagy a szerepe. Amikor pihenünk, relaxálunk, akkor csökken a testünk oxigénigénye is, ezzel pedig nemcsak a testünkben kialakuló fáradtság mérséklődik, de a stressz szintje is csökken, illetve a szorongás is oldódik.

Amikor pihenünk, relaxálunk, akkor a szervezetben endorfinhormon szabadul fel, amelyet neveznek még boldogsághormonnak is, amely mintegy természetes fájdalomcsillapítóként működik.

A különféle betegségek tüneteinek enyhítésére, de elsősorban a fájdalom csillapítására nagyon hasznos a relaxáció. Ilyen betegség például a krónikus fájdalom, a fibromialgia, a migrén, vagy éppen az irritábilisbél-szindróma.

Amikor feszültek vagyunk, akkor nemcsak a fájdalom fokozódhat a testünkben, hanem a szervezetben megemelkedik a kortizolszint is, ami viszont negatívan hat az alvás mennyiségére és minőségére is. Ebben az állapotban nagyon kevés lesz az energiánk, és még a hízás veszélye is megnő, hiszen stressz hatására zsír raktározódik a szervezetben.

Milyen relaxációs technikát használhatunk az izmaink ellazítására? Ilyen lehet a légzéstechnika, a meditáció, a jóga vagy éppen a tai chi.

Más természetes izomlazítók is léteznek, mutatjuk is, melyek ezek! Ha izomlazításról van szó, az illóolajokra minden esetben számíthatunk. A citromfű illóolaja nemcsak a vérkeringést fokozza, hanem az izomgörcsöket is enyhíteni tudja. A borsmenta-illóolaj remek természetes fájdalomcsillapító, de izomlazító hatással is rendelkezik. Megnyugtatja a fájó és sajgó izmokat, és még a nyak izmait is ellazítja, ami viszont a fejfájást tudja nagyon hatékonyan csökkenteni.

Az árnika olaja nemcsak gyulladást, hanem fájdalmat is csökkent, ily módon pozitívan hat az izmokra is. Az árnika értágító hatással is rendelkezik, ezáltal is segíti az izmok ellazulását.

Ha izomlazításról van szó, az Epsom-sóról se feledkezzünk meg. Az Epsom-só ugyanis gazdag forrása a magnéziumnak, márpedig az izmok fájdalmát nagyon gyakran ennek az ásványi anyagnak a hiánya okozza.

Masszázsolajokat mi magunk is készíthetünk. Az, hogy milyen olajokat és illóolajokat használunk, annak a függvénye, hogy éppen mi a célunk. A hordozóolajat keverjük az illóolajokkal. Mutatunk is 3 nagyszerű receptet.

Élénkítő masszázsolaj hozzávalói:

• 0,5 dl jojobaolaj,
• 10 csepp eukaliptusz-illóolaj,
• 8 csepp rozmaring-illóolaj,
• 6 csepp citromillóolaj.

Fájdalomcsillapító masszázsolaj hozzávalói:

• 0,5 dl olívaolaj,
• 10 csepp boróka-illóolaj,
• 10 csepp rozmaring-illóolaj,
• 8 csepp borsmenta-illóolaj.

Nyugtató masszázsolaj hozzávalói:

• 0,5 dl szőlőmagolaj,
• 10 csepp levendula-illóolaj
• 10 csepp citromfű-illóolaj.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük