fbpx

Mi köze az éhségérzetnek az öregedéshez?

Közeli fotó idős nő kezeiről, amelyekben egy szelet kenyeret és egy pohár vizet tart.

Az ember nem mindig érzi rendesen az éhséget, hiszen gyakorta ezt össze is keverhetjük a szomjúsággal, azaz sok esetben amikor eszünk, nem is biztos, hogy éhesek, lehet, hogy csak szomjasak vagyunk. Egy tanulmány azt írta le, hogy minél jobban érezzük az éhséget, annál lassabban zajlanak a szervezetünkben az öregedési folyamatok. Ennek az is lehet a magyarázata, hogy a valódi éhségérzet miatt fogunk csak enni, és ezt nem keverjük össze a szomjúságérzettel, ily módon kevesebb kalóriát viszünk be a szervezetünkbe, és nem fogunk elhízni sem.

A fiatalság kulcsa tehát abban is rejlik, hogy odafigyelünk a testünk jelzéseire, és amikor valójában csak vízre vágyik a szervezetünk, akkor nem nassolunk, nem édességeket eszünk két étkezés között, hanem csak a testünk valódi szükségleteit elégítjük ki. Ezzel is fiatalodhat a szervezetünk, és sok más dologgal is. Most ezek közül mutatunk be néhányat.

Sok dolgot tehetünk az egészségünk megőrzése és a hosszabb élettartam érdekében. Az egyik, ha leszokunk a dohányzásról. A dohányzás többek között olyan betegségeket okozhat, mint a szívbetegség vagy a tüdőbetegség.

Az alkoholfogyasztás visszafogását is javasolják a szakértők, hiszen a mértéktelen alkoholfogyasztás következtében a máj gyulladt állapotba kerülhet. Ennek következményeként nem tudja ellátni a méregtelenítő funkcióit, és ez oka lehet a krónikus és egyéb betegségek kialakulásának.

Az időszakos böjt egészségre gyakorolt előnyei vitathatatlanok. Öregedésgátló hatása kiemelkedő, ugyanis jelentősen csökkenteni tudja az anyagcsere-rendellenességek létrejöttét.

Ahogy öregszünk, úgy az immunrendszerünk egészsége hanyatlik, működése és kapacitása pedig csökken. A jó immunrendszer szerepet játszhat a fizikai és a mentális betegségek megelőzésében is.

Az elégtelen alvás közrejátszik a korai öregedés kialakulásában. A kevés és nem jó minőségű alvás olyan problémákhoz vezethet, mint stressz, nappali álmosság, ezzel együtt pedig teljesítménycsökkenés és gyengült immunrendszer.

Az ájurvédikus étrend, amely főleg zöldségekből, gyümölcsökből, jó zsírokból és teljes kiőrlésű gabonákból áll, késlelteti az öregedési folyamatokat. Az ájurvédikus étrend megerősíti az immunrendszert, csökkenti a szívbetegség, a magas vérnyomás és a csontvesztés kockázatait, illetve jobb fókuszt és memóriát tud biztosítani.

A stressz öregítő hatással van az immunrendszerre, éppen ezért nagyon fontos a stressz csökkentése. Ezt megtehetjük azzal, ha nem idegeskedünk minden apróságon, lassítunk egy kicsit, de a jóga és a meditáció gyakorlása is sokat segíthet a stressz oldásában. A jóga és a meditáció a két legjobb öregedésgátló eszköz, amely az egészséges életmód eszköztárában lehet. Emellett a jóga erősíti a csontokat, pozitívan hat az izmokra és az ízületekre.

A rendszeres testmozgás hosszútávú előnyöket nyújthat számunkra: nagyobb rugalmasságot, erősebb izmokat és fokozott anyagcserét biztosít a szervezet számára. Ezek az előnyök csökkentik az ízületi fájdalmat, több energiát biztosítanak, és csökkentik a krónikus betegségek kockázatait.

A kiszáradás és a dehidratáció sokféle egészségi problémához vezethet, az egyik az állandó fáradtság, fókuszhiány és fejfájás. Azonban ha a nap folyamán nem iszunk elegendő vizet, akkor ez krónikus fájdalmat, asztmát és akár még szívbetegséget is okozhat. A vízivás és a hidratáltság lassíthatja az öregedést azáltal, hogy feszesebb, rugalmasabb bőrt biztosít, és csökkenti számtalan betegség kockázatát.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük