fbpx

Jó a csontsűrűségre és csökkenti a koleszterinszintet – hagyma

Kosárban különböző fajta hagymák: újhagyma, fokhagyma, vöröshagyma, lila hagyma.

Többféle hagyma létezik, de elmondhatjuk, hogy mindegyik rendelkezik pozitív hatásokkal. Most azokat a tulajdonságokat mutatjuk be, amelyekkel a fokhagyma, az újhagyma, a vöröshagyma, a lila hagyma, a gyöngyhagyma és a póréhagyma is rendelkezik. Nekünk csak annyi a dolgunk, hogy kiválasztjuk azt a hagymafélét, amelyet a legjobban szeretünk, majd rendszeresen fogyasztjuk, hogy kihasználjuk a rendkívüli előnyöket.

A hagyma tele van hasznos tápanyagokkal, azaz vitaminokkal és ásványi anyagokkal. Ezen kívül gazdag forrása a fiokemikáliáknak, a flavonoidoknak, a kéntartalmú vegyületeknek és a C-vitaminnak is.

A hagyma rendszeres fogyasztása fokozza a csontok ásványianyag-sűrűségét, illetve segít megnövelni a csontok szilárdságát is. Mivel C-vitamint is tartalmaz, így a csontok szilárdsága még nagyobb lehet, hiszen ez a vitamin nagyon pozitívan hat a csontok egészségére. Mivel prebiotikumokban is bővelkedik, így segít a bélrendszernek ezen tápanyagok felszívódásában, vagyis sokkal több kalcium is kerülhet a csontokba, amely tápanyag szintén nagyon nagy szerepet tölt be a csontok egészségének fenntartásában. Azok, akik csontritkulásban vagy ízületi gyulladásban szenvednek, mindenképpen illesszék be a napi étrendjükbe, hiszen a hagyma tápanyagai jelentősen csökkenthetik a tüneteket.

A hagyma nemcsak prebiotikumokban, hanem rostokban is bővelkedik. Ezek együttesen segítenek a bél egészségének fenntartásában. A hagyma nemcsak az egészséges emésztést biztosítja, hanem fokozza az emésztést, csökkenti a gyomorban kialakult gyulladást, és még az immunrendszer megerősítésében is segíthet. Minél erősebb az immunrendszerünk, annál jobb állapotban lesz az emésztőrendszerünk. A prebiotikumok ezen kívül segítik az ásványi anyagok, például a kalcium és a vas felszívódását is.

A hagyma kitűnő antibakteriális hatásokkal rendelkezik, azaz sikeresen pusztítja el a szervezetben elszaporodó baktériumokat.

A hagyma kéntartalmú vegyületekben is gazdag, illetve kvercetint is tartalmaz, amelyek remekül egyensúlyba hozzák a vércukorszintet.

A hagymában olyan polifenolok is vannak, amelyek antioxidáns hatással rendelkeznek, így védelmet jelentenek a szervezet számára a káros hatású szabad gyökökkel szemben.

A hagyma rendszeres fogyasztása csökkenti a szív- és érrendszeri betegségek kockázatait is. A hagyma gazdag forrása a krómnak, amely az antioxidánsokkal együtt támogatja az artériákat, mégpedig oly módon, hogy segít a vér pumpálásában, így a szív- és érrendszert nem éri olyan teher, amely károsítaná azt.

Nemcsak a hagyma, más táplálékok is jó szolgálatot tehetnek a csontjaink egészségének védelmében. A zöld leveles zöldségek szintén jó választásnak bizonyulnak a kalciumbevitel növelésére. A brokkoli, a káposzta és a kelkáposzta jó erre a célra, azonban a spenót sok oxalátot tartalmaz, amely pedig blokkolhatja a kalcium felszívódását.

A banán kiváló magnéziumforrásnak számít, amely segít aktiválni és növelni a D-vitamin-tartalmat a szervezetben.

A diófélék gazdag kalcium-, magnézium- és foszforforrást jelentenek, amelyek segítenek a csontok egészségének javításában. Fogyasszunk naponta mandulát, diót, kesudiót a csontok egészségének megőrzése érdekében.

  1. A hagyma valóban nagyon hasznos, finom is. Szívesen fogyasztom nyersen is. Nagyon egészséges.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük