fbpx

A napsárga pitypang

Pitypang sárga virágai.

A pitypang egy nagyon hasznos gyógynövény, hiszen eredményesen kezeli a májrendellenességeket, lehet használni cukorbetegség esetén, húgyúti betegségeknél. Segít fenntartani a csontok egészségét, kitűnő bőrápoló tulajdonsággal rendelkezik és a fogyást is megtámogatja. A gyógynövény étvágyjavító hatással bír, csökkenti az izmok fájdalmát, javítja a gyomor betegségeit, valamint zúzódásokat is kezelhetünk vele.

A pitypang szénhidrátokban és rostokban gazdag. Gazdag forrása az A-vitaminnak, a B6-, C-és K-vitaminnak. Ásványi anyagok közül pedig a kalcium-, a vas-, a magnézium-, a kálium- és a nátriumtartalma kiemelkedő.

Mivel a pitypang gazdag tárháza a kalciumnak és a K-vitaminnak, így nélkülözhetetlen a csontok egészségének fenntartása szempontjából. Antioxidáns C-vitaminban és luteolinban is bővelkedik, amelyek szintén védelmet jelentenek a csontok számára a korral járó olyan betegségek ellen, mint csontritkulás és ízületi gyulladás.

A gyógynövényben található antioxidánsok segítenek fenntartani a máj optimális működését, hiszen elősegítik a méreganyagok szervezetből történő kiürülését.

A pitypang a cukorbetegek számára is rendkívül hasznos lehet, mivel serkenti a hasnyálmirigy inzulintermelését, ezáltal részt vesz a vércukorszint szabályozásában.

A pitypang vízhajtó hajtással is rendelkezik, így a felesleges cukor kiiktatásában is segít. Mivel a cukorbetegek hajlamosak a veseproblémákra, így ez a gyógynövény mindenképpen nagyon fontos az egészségük megőrzése szempontjából.

Milyen hatásai vannak még ennek a gyógynövénynek? A pitypang segíthet a gombás fertőzések kezelésében is, kiemelkedő a fertőtlenítő, a lúgosító hatása is. Lehet használni olyan bőrbetegségeknél, mint ekcéma, ótvar, de zúzódások esetén is bátran fordulhatunk ehhez a gyógynövényhez.

Mivel a pitypang vízhajtó hatással is rendelkezik, így a fogyásban is a segítségünkre lehet. Mivel csak természetes cukrot tartalmaz, így a tavaszi szezonban még természetes édesítőszerként is használhatjuk, ha mézet készítünk belőle.

Kutatások igazolják, hogy a pitypang nagyon magas antioxidáns-tartalommal rendelkezik, így akár még a rákos megbetegedéseket is kivédhetjük a gyógynövény segítségével. Hiszen a benne lévő antioxidánsok nagyon jó szabadgyök-fogók, illetve az oxidatív stressz szintjét is csökkentik.

A pitypang védelmet nyújthat abban is, hogy erősíti az immunrendszert, így az hatékonyabban tud megküzdeni a fertőzésekkel és a betegségekkel szemben.

  1. Csiki Györgyné

    Szeretném megkérdezni, hogy a pitypang-milyen formában fogyasztható? A virágja, a szára, vagy levele? Van-e készítmény belőle, vagy tea?:
    Várom válaszukat.
    Csikiné

  2. Ennyi összefüggéstelen állítást összelapátolni nem lehetett könnyű, de nem is hihető. Követhetetlen. A lugosítás meg felejthető. Ha valaki rákot remél gyógyítani vele, téved. Az immunrendszert hogyan erősíti? Melyik pontokon? Diabetest, ha valaki pitypanggal akar csak részben is gyógyítani, az keserűen fog csalódni. Attól, hogy valami vízhajtó hatású, még fogyasztó szernek nem jó, de vese-problémák kezelésére sem. Ha bárki ezek után a pitypangtól még gyógyulni szeretne, nem tudna, mert az alkalmazásáról meg egy árva szó sincs. Vagy csak tépek egyet és megeszem?

  3. Horváth Ágnes

    Szeretném használni ezt az ajánlott pitypangot!! Mivel csípőprotézis műtétem volt 10napja,fájdalom és gyulladás csökkentőket kell még szedni…….de a májamat steretném támogatni!! Hol kaphatok ilyent? Tea formájában kell elkészíteni?? Köszönöm válaszukat.H.Ági

    1. Karol Boros

      A leghatásosabb máj – regeneráló a máriatövis magja – sylibum Marianum megdarálva.

  4. Bene László

    Lehet, hogy nem olvastam kellő figyelemmel a cikket, de számomra nem derült ki, hogy a nóvény melyik részéről van szó. Tudom, hogy a levele fogyasztható, de a nóvény többi része is (virágszár, virág)?

  5. A pitypangnak a gyökere,szára,virága és levele is gyogyhatásu A leveleket tavasszal salátába lehet vegyiteni és nyersen fogyasztani. A nagyanyám levest is készitett belőle amelyet mi gyerekek nagyon kedveltünk Virágzáskor a szárát nyersen rágni amig minden ize kijön belőle Tapasztalatbol is beszélek,az epegyulladásbol nagyon hamar kigyogyit.A cukorbetegeknek is jo ez a kezelés.Persze kuraszerüen. A gyökerét osszel szokták kiásni nagyon jol megmosni majd felapritani Teájat májproblémákra,epeproblémákra használják A levele is jo teának amit virágzáskor gyüjtünk vérhigito ,emésztéssegitő hatása van.Én honapokig használtam más növényekkel keverv és kigyogyultam a gyomorfekélyből.Azelött a gyogyszereknek semmilyen jo hatása nem volt.Bátran haználjuk a pitypangot ,mivel a nagyanyám a virágjábol mézszerü édességet készitett és migyerekek imádtuk vajas kenyéren.Finom méz ize volt

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük