fbpx

Az öregedésgátló ecet – béta-karotinja, kvercetinje és katekinje lassítja az öregedési folyamatokat

Nő uborkát savanyít, körülötte befőttesüvegek, savanyú uborka, fokhagyma.

Az ecet, legyen szó bármilyen ecetről is, nagyon pozitívan hat az egészségre. Talán nem véletlen, hogy a nagyszüleink is gyakran használtak ecetet, mégpedig nemcsak savanyúság készítésekor, hanem egyes ételekhez is gyakran hozzáadták. Lehet, hogy ez nem volt tudatos lépés részükről, az azonban tény, hogy az ecetnek ezernyi jótékony hatása ismeretes. Mutatjuk is, melyek ezek.

Sok kultúrában rajongásig szeretik az ecetet, hiszen meg vannak győződve a pozitív hatásairól és arról, hogy hosszú élettartamot biztosíthat. A kutatások valóban azt igazolták, hogy mindenféle ecet öregedésgátló hatással rendelkezik, így lehet benne némi igazság, hogy segít fenntartani az optimális egészségi állapotot.

A magas vércukorszint veszélyes, hiszen hozzájárul a 2-es típusú cukorbetegség kialakulásához. Az ecet azonban nagyon hatékony lehet a vércukorszint csökkentésében.

Az ecetet nem véletlenül használják élelmiszer-tartósítóként, hiszen remek antibakteriális hatással rendelkezik. Nagyon hatékony azokkal a mikroorganizmusokkal szemben, amelyek az élelmiszerek megromlását okozzák.

Az almaecetet fogyaszthatjuk vízzel elkeverve, nagyon sokféle betegség megelőzésében számíthatunk a segítségére. Többek között a vesekő kialakulása ellen nagyon hatékony, és a húgyúti fertőzést is megelőzhetjük, amennyiben rendszeresen fogyasztunk ecetet.

Az ecet nagy mennyiségben tartalmaz ecetsavat. Az ecetsavnak köszönhetően még a szív egészsége is javulhat, hiszen csökkenti a magas vérnyomást, márpedig a magas vérnyomás köztudottan felelőssé tehető a szívbetegségek kialakulásáért. Egyes tanulmányok arról számoltak be, hogy az ecet rendszeres fogyasztása a stroke és a szívinfarktus kockázatait is csökkentheti.

Az ecet nemcsak ecetsavban bővelkedik, de nagy mennyiségben tartalmaz klorogénsavat is. Ezzel a savval kapcsolatban is végeztek kutatásokat. Megállapításra került, hogy az ecet mind az LDL-koleszterin-szint, mind pedig a trigliceridszint csökkentésében a segítségünkre lehet. Márpedig ezeknek az értékeknek a magas szintje oka lehet a szívbetegségek kialakulásának. Ha azonban valakinek már most magasak az értékei és gyógyszert is szed ezekre a problémákra, mindenképpen egyeztessen a kezelőorvosával, ha szeretne ecetet mint természetes terápiát alkalmazni a koleszterinszint és a trigliceridszint csökkentésére.

A bőr kb. 30 naponta regenerálódik, amikor is megszabadul az elhalt hámsejtektől, hogy aztán helyet kapjanak az újabb bőrsejtek. Ahogy öregszünk, a bőr megújulási képessége és annak sebessége lassulni kezd. Éppen ezért kulcsszerepe van a hámlasztásnak, mivel ez a folyamat segít felgyorsítani a sejtek forgalmát. Ettől is lesz fiatalabb és ragyogóbb az arcbőr.

Az almaecet alfa-hidroxilsavat tartalmaz, amely abban segíthet, hogy a bőrünk sokkal ragyogóbb és egészségesebb külsővel rendelkezzen. Az almaecetben vannak még béta-karotin, kvercetin és katekin nevű vegyületek is, amelyek öregedésgátló tulajdonsággal rendelkeznek. A kvercetin nemcsak a kollagén termelődését ösztönzi, hanem megvédheti a bőrt a szabad gyököktől, amelyek felgyorsítják az öregedési folyamatokat. A katekin segíthet a bőr nedvességtartalmának megőrzésében és lassítja a ráncok megjelenését, a béta-karotin pedig fokozza a kollagén termelődését, ami elősegíti, hogy a bőr hosszú ideig rugalmas és feszes maradjon.

    1. Osváth Julianna

      Vagy a saját készítésű almaecet, vagy bármelyik gyümölcsből készült ecet.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük