fbpx

Ekcémára is van természetes gyógyír

Zabpelyhet tartalmazó házi készítésű szappan.

Az ekcéma egy komoly bőrbetegség, amely az egyes hónapokban jobban fellángolhat. Az, hogy kinek melyik hónapban erősödnek a tünetei, attól is függ, hogy mi okozza az ekcémát. Az orvos által felírt szteroidos kenőcsök és krémek lehet,, hogy rövid időn belül használnak, de nem túl biztatók az egészségre nézve, nem beszélve arról, hogy ezek a kenceficék a bőrt is elvékonyítják.

Léteznek olyan természeti kincsek, amelyek tudnak ugyanannyit segíteni, mint a gyógyszertári krémek, vagy legalábbis jelentősen lecsökkentik a tüneteket, és még káros hatással sem rendelkeznek.

Az egyik ilyen természet adta gyógyír az Aloe vera. A gyógynövény leveléből származó zselés anyag nagyon jó szolgálatot tehet, ha ekcémánk van. Az Aloe vera ugyanis antibakteriális, antimikrobiális és sebgyógyító tulajdonsággal rendelkezik. Emellett az immunrendszer megerősítésében is aktívan részt vesz.

Az almaecet is remekül gyógyítja a bőrrendellenességeket. Nemcsak az ekcéma tüneteit csökkenti, hanem más pozitív tulajdonsággal is rendelkezik. A vízzel hígított almaecet segít egyensúlyban tartani a bőr pH-szintjét. Az almaecet ezen kívül eredményesen harcol a baktériumokkal szemben. Hogyan használhatja az almaecetet? Keverjen össze egy csésze meleg vizet egy evőkanál almaecettel. Majd mártogasson meg az ecetes vízben egy gézlapot és fedje be vele a beteg testfelületet. Ez a borogatás legalább 3 órán át az ekcémás testfelületen maradhat.

A zabpelyhet vagy a zabot tartalmazó krémek is nagyon hasznosak lehetnek, mivel antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatással rendelkeznek. A zab megakadályozza a bőr kiszáradását és csökkenti a viszketést is.

A kókuszolaj egészséges zsírsavakat tartalmaz, amely szintén védelmet nyújthat a bőrnek az által, hogy eredményesen küzd a gyulladás ellen, illetve javítja a bőr egészségét. Hogyan használja? Tisztálkodás után egyszerűen csak kenje be kókuszolajjal a kezelendő felületet.

A méz antibakteriális és gyulladáscsökkentő. Mivel a méz erősíti az immunrendszert, az hatékonyabban tud megküzdeni a fertőzésekkel szemben.

A teafaolaj is gyulladáscsökkentő, de emellett antibakteriális és sebgyógyító hatással is rendelkezik. A teafaolajat valamilyen hordozóolajjal összekeverve szabad csak az ekcémás bőrfelületen használni.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük