fbpx

Otthoni gyógymódok fülcsengésre

Szakállas férfi kockás ingben mutatóujjait a fülébe dugja.

Amennyiben már mindent kipróbáltunk fülzúgásra és fülcsengésre, és eddig semmi sem használt, a természetes módszerek talán még segíthetnek.

A fülzúgás több mint idegesítő, hiszen nemcsak a napi tevékenységek elvégzését nehezíti meg, de az éjszakai pihenést is jelentősen megzavarja, ami másnap nagyfokú fáradtságot is előidézhet. Fülzúgást sok mindent okozhat, többek között a fülben keletkezett sérülések és a fülfertőzések is okai lehetnek a fülcsengés kialakulásának. Egy bizonyos életkor után bekövetkezhet halláskárosodás is, ami bizony oka lehet a fülzúgásnak.

Azok, akik rendszeresen dohányoznak, gyakran panaszkodnak fülzúgásra. A férfiak esetében jóval gyakoribb ez a probléma, mint a nőknél.

Azok, akik zajos munkakörnyezetben dolgoznak, gyakran vannak kitéve a fülkárosodásnak, ami pedig fülzúgással járhat együtt.

A túl sok fülzsír felhalmozódása nemcsak fülirritációhoz, hanem halláskárosodáshoz és fülzúgáshoz is vezethet.

Léteznek olyan betegségek, amelyek szintén hajlamosítanak a fülzúgás kialakulására. Ilyenek az érbetegségek, a fej- és nyaksérülések és -betegségek, illetve az érelmeszesedés.

A fülzúgás megszüntetésében nagyon sokat segíthet az ananászlé. Az is jó megoldás, ha meghámozunk, majd pépesítünk egy ananászt, természetesen vízzel hígítva, és a nap folyamán elkortyolgatjuk ezt az ananászlevet. Az ananász egy nagyon értékes enzimet, a bromelian nevű enzimet tartalmazza, illetve gazdag forrása két antioxidáns vitaminnak, mégpedig a C-vitaminnak és az A-vitaminnak, amelyek gyulladáscsökkentő hatással rendelkeznek. Ha csökken a fülben a gyulladás, akkor a fülzúgás is megszűnhet.

A vízben elkevert almaecet – belsőleg fogyasztva – is nagyon hatékony lehet a fülzúgás megszüntetésében. Az almaecet is remek gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik, illetve kiemelkedő a gombaellenes és antibakteriális hatása is. Ily módon minden olyan fülfertőzést képes megszüntetni, amely szerepet játszik a fülzúgás kialakulásában.

Étrend-kiegészítő formájában a Ginkgo bilobát is használhatjuk a fülzúgás megszüntetésére, hiszen javítja a vérkeringést, ami sok esetben kiváltó oka a fülzúgásnak.

A magas vérnyomás is előidézheti a fülzúgást. Érdemes olyan teákat fogyasztani, amelyek normalizálni tudják a vérnyomást, hiszen ezek a gyógynövények – mint például a galagonya – javítják a vérkeringést, így javul a fül tápanyag- és oxigénellátottsága, ami pedig a fülzúgás megszűnését is eredményezheti.

Az esszenciális ásványi cink segíti az idegjelek továbbítását az agyba. Egyes tudósok úgy vélik, hogy a cinkhiány megzavarhatja ezeket a jeleket, és ez hozzájárulhat a fülzúgáshoz.

A napi 20-30 perces fizikai aktivitás nemcsak növeli az anyagcserét, az immunitást és az emésztőrendszer egészségét, hanem javítja a hangulatot és csökkenti a stressz szintjét az elmében és a testben is. Mivel a túlzott feszültség és szorongás rossz vérkeringést eredményez a test különböző szerveiben és szöveteiben, beleértve a fület is, így a napi testmozgás csodákat tehet a fülzúgás tüneteinek enyhítésében.

Már napi egy-két csésze kávé fogyasztása is serkenti az agyat és javítja a termelékenységet, a memóriát és a fókuszt, a túlzott koffeinfogyasztás azonban akadályozza a test véráramlását és magas vérnyomást okoz. Mivel a fül fontos szerepet játszik a szervezet egyensúlyának fenntartásában, a szabálytalan vérkeringés általában magas vérnyomást okoz, ami súlyosbítja a fülfájást és a fülcsengést is. A fülzúgás tüneteinek hatékony kezelése érdekében ajánlott a koffein mennyiségének csökkentése.

1 hozzászólás

  1. Pap Sandor

    Halas koszonettel vagyok akik ezeket a sok egeszsegi problemat leirtak itten,sok mindent tudtam belole,egy reszet mar ismertem,mert nagyon sokat olvasok az egeszseges taplalekokrol, a termeszetes gyogymodokrol.Sok fajta termeszetes dolgot fogyasztunk (teakat,termeszetes gyogyszereket vasarolunk ,eleg sok zoldseget,gyumolcsot fogyasztunk ) keves huskeszitmenyt fogyasztunk azt is inkabb szarnyas hust (tyuk,pulyka,igaz az uzletit )nincs hol tartsunk csirkeket,pulykakat !!!Tojo tyukot tartunk nehanyat a tojas miatt .Igaz idosek is vagyunk,eleg sok betegseggel kuzdunk ( prosztata,reumatikus fajdalmak ,allergia,fulzugas ,izuleti fajdalmak, memoria zavar,borbetegseg )

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük