fbpx

Természetes gyógymódok a múltból: méz, édesgyökér, almaecet és cékla

Alma, cékla, méz és a belőlük készült finom, egészséges ital kancsóban és pohárban.

Vannak olyan régi receptúrák, amelyeket még nagyanyáink használtak. Ezek a természetes gyógymódok olyannyira kiállták az idők próbáját, hogy még napjainkban is használhatjuk azokat, pontosabban különféle betegségeket és egészségügyi problémákat orvosolhatunk velük.

Az egyik ilyen természetes szer a méz, amelyet már az ókori Egyiptomban is használtak. Milyen problémáknál alkalmazhatjuk ezt a természetes csodaszert? A méz kiválóan javítja az emésztést. Már napi két evőkanálnyi méz orvosolni tudja az emésztési gondokat. Ha hányingere van, keverjen el egy evőkanálnyi mézben egy kevés reszelt gyömbért és citromlevet, majd fogyassza azt el. A méz a koleszterinszintet is csökkenteni tudja. A nyers méz javítja a keringést és erősíti a szívet. Ha álmatlanság gyötri, akkor meleg tejben keverjen el egy kevés mézet, majd lefekvés előtt igya azt meg. A nyers méz tele van természetes probiotikummal, amelyek elősegítik a jó baktériumok bélben történő elszaporodását. A méz remekül hidratálja az arcbőrt. Krémet is készíthet belőle. Egy kis tégelyben keverjen el mézet olívaolajjal és frissen facsart citromlével, majd kenje be ezzel az eleggyel az arcbőrét. Ekcémára a méz és a fahéj keveréke válhat be. A méz remek gyulladásgátló és gyulladáscsökkentő szer. A méz a sebgyógyulást is elősegíti. Lehet alkalmazni sebekre, égési sérülésekre, kiütésekre és horzsolásokra. Mivel antibakteriális tulajdonsággal is bír, így húgyúti fertőzésekre is alkalmazható. Torokfájás esetén pedig a következő segíthet: egy evőkanálnyi mézet keverjen el pár csepp borsmentaolajjal és citrommal, majd fogyassza el.

A másik csodaszer az édesgyökér. Emésztési panaszok esetén az édesgyökértea válhat be. Ez a tea remekül gyógyítja a légúti fertőzéseket, főleg ha még egy kevés mézet is teszünk a teánkba. Az édesgyökér csökkenti a gyulladást és gyógyítja a nyálkahártyát, így fekélyekre és sebekre is lehet alkalmazni. Ha a máj egészségét szeretné megóvni, akkor fogyassza kúraszerűen az édesgyökérből készült teát. Az édesgyökér antimikrobiális és antibakteriális tulajdonságokkal is bír, így csökkenti a plakk képződését, eredményesen veszi fel a harcot a rossz lehelet ellen, és a fogakat, illetve az ínyt egészségessé és erőssé teszi.

Az almaecetet már nagyanyáink is használták például csontritkulás megelőzésére, de alkalmazták lábikragörcs és fájdalom, émelygés, torokfájás, magas vérnyomás, magas koleszterinszint és ízületi gyulladás esetén is. Az almaecet a fogyást is elősegíti, mivel pektint tartalmaz, de emellett más értékes vitamin és ásványi anyag is megtalálható benne, mint például A-, B6-, C- és E-vitamin, illetve tiamin, riboflavin, niacin, pantoténsav, béta-karotin, likopin, nátrium, foszfor, kálium, kalcium, vas és magnézium. Az almaecet fertőtlenítő, gombaellenes és antibakteriális tulajdonságokkal bír.

A céklából nyert levet már régebben is használták, vérnyomást csökkenetettek a segítségével. A zöldségnek ez a pozitív tulajdonsága a növényben található káliumnak és természetes nitriteknek köszönhető. Ezek együttesen hatnak a simaizom szövetére, növelik a vér áramlását és támogatják a véredény funkcióit. Tartsa szem előtt, hogy lehetőleg mindig frissen préselt céklalevet fogyasszon.

1 hozzászólás

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük