fbpx

Mit kell tudnunk a japán vízterápiáról?

Szőke nő a konyhában egy pohár vizet tart a kezében.

Minden évben szárnyra kelnek olyan terápiák, amelyek vagy hatékonyak vagy nem, illetve egyes emberek esküsznek rájuk, míg mások szkeptikusak, és inkább csak legyintenek. Talán sokan tesznek így, ha meghallják azt a kifejezést, hogy japán hidroterápia vagy vízterápia. Mint ahogyan a neve is mutatja, Japánban terjedt el ez a módszer és a japán emberek jelentős hányada alkalmazza is, hiszen a víz az egyik legjobb test- és lélekgyógyító, mert ha a testünk rendben van, azaz nem vagyunk betegek, akkor lelkileg is sokkal kiegyensúlyozottabbak lehetünk. Cikkünkben leírjuk, hogy pontosan mi is az a japán vízterápia, hogyan alkalmazzuk, és milyen pozitív hatásai ismeretesek a japán kultúrában.

A japán vízterápia lényege nem más, minthogy ébredést követően meleg vizet kell fogyasztanunk, azaz mindenképpen éhgyomorra kell ezt megtennünk, hiszen csak így lesz hatékony. Az éhgyomorra fogyasztott meleg víz megtisztítja az emésztőrendszert, szabályozza a bélrendszer egészségét és működését, illetve sokféle betegség gyógyításában lehet a segítségünkre. A japán módszer kitalálói szerint a hideg víz fogyasztása nem egészséges, mivel hatására az elfogyasztott ételekben lévő zsírok és olajok megkeményednek az emésztőrendszerben, ezzel jelentősen lelassul az emésztés, ami számos betegség okozója lehet.

Milyen lépésekből áll a japán vízterápia? Rögtön ébredést követően igyunk meg egy pohár (2-3 dl) meleg vizet, aztán várjunk legalább háromnegyed órát a reggeli elfogyasztásával. A japán vízterápiát kúraszerűen kell alkalmazni. Az, hogy hány napig alkalmazzuk, függ a meglévő problémától. Székrekedés esetén a javasolt időszak 10 nap. Magas vérnyomás és 2-es típusú cukorbetegség esetén 30 nap. A szakértők kitérnek a rákos betegségben szenvedőkre is, esetükben a kúra időtartama 180 nap.

A japán vízterápia mint terápiás program nemcsak a kalóriabevitel csökkenését eredményezi, hanem a fogyást is megtámogatja.

A japán vízterápia nemcsak azt mondja, hogy reggel kell vizet fogyasztanunk, de a napközbeni vízivásra is kitér, tudniillik a rendszeres vízfogyasztás elősegíti, hogy hidratáltak maradjunk. A hidratáció támogatja az optimális agyi aktivitást, fokozza az energiaszintet, növeli a testhőmérsékletet, és elősegíti a vérnyomás szabályozását. A több víz fogyasztása segíthet a székrekedés megelőzésében, de csillapítja a fejfájást is, illetve csökkenti a vesekő kialakulásának kockázatait is.

A rendszeres vízfogyasztás segít a kalória korlátozásában is. Ha vizet fogyasztunk cukros üdítőitalok helyett, szintén csökkentjük a kalóriabevitelt. Ugyan a víz nem rost, de csakúgy, mint a rostos ételek, könnyen eltelít, így megint csak kevesebb ételt fogunk elfogyasztani egy-egy étkezés alkalmával.

A megfelelő hidratálás segít rugalmasan tartani a bőrt, és megakadályozza a nedvességvesztést. Ebben is segíthet a japán vízterápia.

A rendszeres vízfogyasztás jót tesz a veséknek is, hiszen így segít kiöblíteni a szervezetből a toxikus anyagokat. A vesék így el tudják távolítani a méreganyagokat a véráramból, és ezzel minden szerv friss, oxigénnel ellátott vért kap.

  1. Szuhay Péter

    Kedvenc vitaminkereskedő doktorom is előadta, hogy a fejfájások egy része simán elmulasztható vízivással. És ez sokkal olcsóbb, mint bármilyen tabletta vagy kapszula. Én nagyon ritkán, csak vidéki utak alatt veszek PET palackos vizet, itthon a józsefvárosi csapvizet iszom, egyáltalán nem rossz! Százötvenszer olcsóbb és kevesebb műanyag hulladékot termelek. Ahol nem olyan finom a csapvíz, például a Ferencvárosban, ott érdemes kannaszám főzni belőle valami híg teát (bodzavirág, kamilla, apróbojtorján, cickafark, csalán, hársfavirág, diólevél).

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük