fbpx

3 ok, hogy chiamagot és lenmagot szórjunk a reggeli müzlinkbe

Nő kék-fehér csíkos felsőben fehér tállal a kezében gyümölcsös müzlit kanalaz.

Az egyik legegészségesebb reggeli lehet számunkra a müzli, de csakis a cukrozatlan változat. Kukoricapehelyben is választhatunk cukrozatlant, illetve egyre több cég kínál teljes kiőrlésű változatokat. Én évek óta csakis ilyen és ehhez hasonló reggeliket fogyasztok laktózmentes tejjel, merthogy pajzsmirigybetegként nem tolerálja a szervezetem sem a glutént, sem pedig a laktózt. Szerencsére gluténmentes pelyheket is kaphatunk a bioboltokban. A tökéletes reggelit kiegészíthetik a cukrozatlan aszalt gyümölcsök, illetve a chiamag és a lenmag, amelyekből elegendő csak kevés a reggeli müzlinkbe, de a pozitív hatásaik nem sokat váratnak magukra. Mutatunk is 3 okot, hogy miért érdemes ezeket a magvakat fogyasztani rendszeresen.

Azok, akik pajzsmirigybetegségben szenvednek, nagyon jól tudják, hogy ez a betegség mennyire meg tudja változtatni negatív irányba a dolgokat. Egyrészt jelentősen megzavarja az anyagcserét, illetve a lipidértékekre is negatívan hat, azaz megemelkedhetett a az LDL-koleszterin szintje, és még a trigliceridszint is magasabb értékeket mutat. Szerencsére egy nagyon jó belgyógyászt választottam, akinek nem a gyógyszerek felírása a fontos, hanem az életmódbeli tanácsok osztogatása. Ő buzdított a szelénben és D-vitaminban gazdag táplálkozásra és ő mondta el, hogy mennyire fontos a rostokban gazdag táplálkozás, ha pajzsmirigybetegségben szenvedünk.

Azóta rendszeresen fogyasztok chiamagot és lenmagot is, így a koleszterinértékeim mindig tökéletesen rendben vannak. A rendszeres rostfogyasztás pozitívan hat az emésztésre, és még a testsúlycsökkenést is elősegíti. Soha nem voltam elhízott, de bizony a pajzsmirigyproblémák miatt sikerült tíz kilogrammot híznom, amit azonban a rendszeres mozgásnak, azaz életmódváltásnak és a rostfogyasztásnak köszönhetően sikeresen le is adtam mára.

A chiamag és a lenmag is tele van alfa-linolénsavval és omega-3 zsírsavval, amelyek szintén csökkentik a szív- és érrendszeri betegségek rizikóját.

A pajzsmirigybetegség megnöveli az esélyét az olyan anyagcsere-betegségeknek, mint amilyen a cukorbetegség is. Ezért is lényeges rostos táplálékokat magunkhoz venni. Mind a chiamag, mind a lenmag csökkenti a magas vércukorszintet, illetve segít szinten tartani az optimális vércukorszintet.

Ha valaki székrekedéssel küzd, mindenképpen illessze be az étrendjébe a rostos táplálékokat, mivel a rostok, de különösen az oldhatatlan rostok segítenek a széklet lazításában, azaz megszüntetik az olyan emésztési problémánkat, mint amilyen a székrekedés is.

  1. Bizony ez egy ragyogó táplálkozási mód!
    A férjem váratlan halálakor kiderült, hogy 2-es típusu cukorbeteg vagyok, a pajzsmirigyem alulműködik és azóta reggelente összekeverek 2 kanál zabpelyhet 2 kanál lenmagpehellyel és teszek hozzá egy teáskanálnyi szezámmagot, leöntöm 3 dl meleg tejjel és 1/4 óra múlva megeszem.
    Utána /mivel nyugdíjas vagyok és időm van reggel/ meditálok. Van internetem és a YouTube-n sok meditációs videoi közül választva a kb. 15 perces meditációt megcsinálok.
    Nekem ez a mód nagyon bevált. Vércukorszintem már majdnem normális, pajzsmirigy értékeim is jelentősen javultak, súlyom optimális lett, közérzetem jó.

  2. Temesváriné Vágó Jutka

    Ági nak üzenem, hogy nekem is a pajzsmirigy alulműködésem van, és hasonlóan étkezem, csak eddig még nem is kerestem (nem gondoltam rá, hogy a YouTubén is nézelődjen a meditáción) jó lenne, ha pontos cimet – nevet tudnék a meditációról. Jutka

  3. Jutka!
    Sajnos pontos video címet nem írhatok, mert reklámnak minősül, bár szívesen segítenék.
    Annyit segíthetnék, hogy lépj be a YouTube “video”-ba és ott keress rá a reggeli meditációkra.

    Üdv.Ági

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük