fbpx

A bioflavonoidok lenyűgöző ereje

Citrusfélék félbevágva: citrom, mandarin,narancs, grépfrút és lime.

A bioflavonoidoknak kiemelkedő szerepe van a szervezet méregtelenítésében, a szív- és érrendszer egészségének javításában, az immunrendszer szabályozásában és az oxidatív stressz csökkentésében.

A luteolin is egy bioflvaonoid, mégpedig egy természetes és hatásos antioxidáns. A luteolin semlegesíti a szabad gyököket, csökkenti a gyulladást, elősegíti az ideg- és izomfunkciókat. Megtalálható a petrezselyemben, az articsókában, a zellerben, a paprikában, az olívaolajban, a rozmaringban, a citromban, a borsmentában, a zsályában és a kakukkfűben. Mivel a luteolin antioxidáns, gyulladáscsökkentő és rákellenes tulajdonságokkal is rendelkezik, ezért akár egy csodás gyógyító is lehet. Minőségi táplálékot biztosít minden sejt és szerv számára.

A luteolin egy hipoglikémiás szer, amely javítja az inzulinérzékenységet. Az egészséges glükózszint elősegítésével nagyon jó a 2-es típusú cukorbetegek számára. Ugyanakkor a súlykezelésben is nagyon hatásos, amely ugyancsak javítja az egészségi állapotot.

A gyulladás fontos szerepet játszik a neurodegeneratív betegségek kialakulásában és az időseknél észlelt kognitív és viselkedési zavar kialakulásában. Egy tanulmány arról számol benne, hogy a luteolin képes a központi idegrendszer gyulladásos reakciójának megakadályozására. A kutatók úgy vélik, hogy a luteolin az agyhoz, az agyba kerülve megakadályozza vagy csökkenti a mikrogliasejtek stimulálását a gyulladásos citokinekkel együtt. A tanulmányból származó információk szerint az egészséges táplálékoknak lehetőségük van csökkenteni az életkorral összefüggő gyulladást az agyban, ami jobb kognitív egészséget eredményez.

Milyen táplékok tartalmaznak bioflavonoidokat? A legtöbb gyümölcs tartalmazza ezt az értékes tápanyagot, de a citrusfélékben van talán a legtöbb. Bioflavonoid szempontjából nagyon jó választás a citrom, a narancs, a grépfrút vagy a mandarin.

Fogyasszon minél több zöldséget, hiszen ezzel is fedezni tudja bioflavonoid-szükségletét. A brokkoli, a spenót a káposzta különösen gazdag flavonoidokban. A gyógynövények is tartalmaznak bioflavonoidokat, különösen a kakukkfű, az oregánó, a petrezselyem és a borsmenta. A zöld teában sok katechin van, ami szintén egy bioflavonoid.

A bab, a diófélék és magvak is gazdagok bioflavonoidokban. De van a borban és az étcsokoládéban is, habár ezt a két utolsót jobb csak néha és kisebb mértékben fogyasztani.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük