fbpx

A pajzsmirigybetegség kiegészítő kezelése – citromos víz, légzőgyakorlatok, A-vitamin és masszázs

Fiatal nő két kézzel elöl a nyakát simítja.

Lesújtó lehet a diagnózis, amikor azt az orvostól megkapjuk, azonban a pajzsmirigybetegség még nem a világvége. Egyre több ember szenved ebben a betegségben és ennek több oka is van. A nem megfelelő, azaz a rohanós és stresszes életmód, illetve az egészségtelen étrend mind-mind aktívan hozzájárul a pajzsmirigybetegségekhez. Ha jártunk orvosnál és ő valamilyen kezelést írt elő, mindenképpen tartsuk be az utasításait, de otthoni természetes módszerekkel is kiegészíthetjük a kezelést. Előtte azonban mindenképpen egyeztessünk a kezelőorvosunkkal!

Amennyiben nem megfelelő az anyagcserénk vagy az emésztésünk, ez okozhat pajzsmirigybetegséget, de maga a pajzsmirigybetegség is okozhat anyagcsere- és emésztési zavart. Mind az anyagcsere, mind az emésztés fellendítése nagyon lényeges, amelyek működését gyakran az gátolja, hogy nagyon sok és sokféle méreganyag halmozódik fel a szervezetben. A test méregtelenítése pozitívan hat mind az anyagcsere, mind pedig az emésztés működésére.

Azok, akik pajzsmirigybetegségben szenvednek, gyakran tapasztalhatnak meg súlygyarapodást, illetve ha nagy nehezen sikerül is lefogyniuk, akkor pedig meglehetősen nehézkes az ideális testsúlyt fenntartani. Éppen ezért is nagyon lényeges a test bizonyos időközönkénti „méregtelenítése”. Ebben a folyamatban lehet a segítségére a pajzsmirigybetegeknek a citromos meleg víz fogyasztása. A legjobb, ha reggel, rögtön ébredést követően elfogyaszt egy pohárnyi langyos vizet, amelyben előzőleg elkevert egy evőkanálnyi frissen facsart citromlevet.

A krónikus stressz gyakran okoz krónikus pajzsmirigy-rendellenességeket, éppen ezért elemi, hogy aki ebben a betegségben szenved, valamilyen úton-módon megpróbálja a stresszt levezetni, csökkenteni. Ez akkor is nagyon lényeges, ha már kialakult a betegség. A szorongás oldásában, a stressz csökkentésében a légzőgyakorlatok lehetnek a segítségünkre.

Aki ebben a betegségben szenved, fontos, hogy minél több A-vitaminban gazdag táplálékot fogyasszon. Az A-vitamin gazdag forrásai: zöld leveles zöldségek, alma, spenót, sütőtök, sárgarépa.

A nyak masszírozása is nagyon hasznos lehet. Melegítsünk fel egy kevés szezámolajat és óvatosan masszírozzuk, inkább csak simogassuk lágy mozdulatokkal a nyakunkat.

  1. Finta Ella

    Nagyon veszélyes betegség. A húgom és a lányom korai halálát a pajzsmirigy betegség okozta. A stresszes házasság következménye lehetett mindkét esetben. – Az első tünetek egyike az olykor jelentkező, PILLANATNYI IDEIG tartó ájulás, illetve eszméletvesztés. Ezt sokan nem tudják. Az orvosok sem ismerték fel. Két embernél is ez volt a betegséget jelző tünet: a lányomnál és egy
    ismerős, idős néninél. A kialakult betegségnél
    a pajzsmirigy és a szív kezelését nem szabad megszakitani!!! A lányomnál ezt a kezelő orvosa nem tartotta be: a pajzsmirigy kezelést kétszer is megszakította, a szív kezelését pedig egyáltalán nem tartotta szükségesnek! Hiába mondtam neki, hogy a SZENT IMRE KÓRHÁZBAN – ahol a betegséget felismerték és egy ideig kezelték – mindkét kezelésre külön, hangsúlyosan felhívták
    a figyelmünket. – Végzetes lett az a tény, hogy TERÜLETILEG NEM ODA TARTOZTUNK!!!!!!!!!!!

      1. Hoffbauer Anna

        A méregtelenítéssel is óvatosan! A fogyás,szintén velejárója a pajzsmirigy betegségnek!

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük