fbpx

A prosztata egészségét biztosító kiegészítők

Fehér köpenyes orvos mappával a kezében áll a vizsgálóágyon ülő férfival szemben.

A férfiaknak is szükségük lenne arra, hogy évente eljárjanak prosztata-szűrővizsgálatra. Nem csak a hölgyeknek, a férfiaknak is fontosak lehetnek ezek a vizsgálatok. Azonban míg a hölgyek gyakrabban eljárnak nőgyógyászati szűrővizsgálatokra, a férfiak csakis abban az esetben veszik a fáradságot az orvos felkeresésére, ha valamilyen problémájuk vagy éppen fájdalmuk van. Pedig nagyon sokféle betegség megelőzhető lenne, ha rendszeresen elmennének a férfiak is szűrővizsgálatokra, csakúgy, mint a hölgyek esetében.

Ugyanis nagyon sok olyan, prosztatát érintő betegség létezik, amely a kezdeti stádiumban gyógyítható, és akár még vissza is fordítható. Ilyen betegség például a prosztatagyulladás, a jóindulatú prosztatamegnagyobbodás vagy éppen a prosztatarák.

Az orvosi vizsgálatok mellett elengedhetetlen, hogy különféle étrend-kiegészítőkkel is megtámogassák a férfiak a prosztata egészségét. Ilyen kiegészítő például a likopin is, amely jótékony hatással van a prosztata egészségére. A grépfrút, a paradicsom és a görögdinnye gazdag forrása ennek a tápanyagnak. A likopinban gazdag táplálékok rendszeres fogyasztása jelentősen lecsökkenti a prosztatarák kockázatait.

A béta-szitoszterin egy növényi alapú vegyület, amely gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik, így a prosztata egészségét is védi. A béta-szitoszterin javítja a vizelet áramlását, elősegíti a húgyhólyag jobb ürítését, és ezzel az éjjeli mosdóba járást előzheti meg.

A fűrészpálma gazdag forrása a béta-szitoszterinnek, illetve növényi szterolokban is bővelkedik. A fűrészpálma átfogó támogatást nyújt a prosztataproblémákkal szemben, többek között a megnagyobbodott prosztata kialakulását követően szokták javasolni a fogyasztását.

A csalán növényi szterinek széles skáláját tartalmazza, amelyek segítenek megvédeni a prosztatát a szabad gyökökkel és a gyulladással szemben. A csalán fokozza a vizelet áramlását, a húgyhólyag ürítését, és gazdag forrása a lignánoknak és a poliszacharidoknak is.

A halak és a halolaj rendszeres fogyasztása is javasolt, ugyanis ezek a táplálékok omega-3 zsírsavakban bővelkednek. Omega-3 zsírsavban gazdag még a dió, a chiamag, a lenmag, az avokádó és a kendermag is. Az omega-3 zsírsavak csökkentik a prosztatarák kockázatait, illetve fokozni tudják a vizeletáramlást.

A tökmag is nagyon hasznos lehet, ugyanis biztosítani tudja a húgyhólyag, a prosztata és a vesék egészségi állapotát. A tökmag például enyhíteni tudja a megnagyobbodott prosztatához kapcsolódó kellemetlen tüneteket, ezen kívül a vizeletáramlást is fokozhatja.

Az E-vitamin nemcsak az agy és a szív egészségét támogatja meg, hanem rendkívül jó hatással van a prosztata egészségére is. E-vitaminban gazdag a napraforgómag, a mandula, a tökmag, a kelkáposzta, az avokádó és a spenót is.

A D-vitamin is segít a prosztatát egészségesen tartani. Azoknál a férfiaknál növekedhet meg a prosztatamegnagyobbodás és a prosztatarák kialakulásának az esélye, akiknek a szervezetében kevesebb a D-vitamin. A D-vitamin mellett a cink is fontos szerepet tölt be a prosztata egészségének fenntartásában.

  1. Szuhay Péter

    A héj nélküli tökmag több piacon is kapható. Szintén az összes nagy élelmiszerboltban van tökmagolaj. Ezt én reggel kenyérre csurgatva eszem, nagyon finom. Bár a jó hatóanyagok leginkább az olajban vannak, szerintem érdemese enni a tökmaglisztet is, de ez csak kevés helyen kapható, viszont aránylag olcsó.

  2. Kondor Imre

    Én csalán, nyírfa levél ,s medve szóló, s kisviragu
    fűzik

    , teákat iszom felváltva,csak hideg vízben áztassuk, 12 órát, valamint kövér porcsint eszem, van is eltéve telire.Vissza a természethez nem bánod meg!!!!

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük