fbpx

Természetes antibiotikumok – gyömbér, oregánóolaj, fokhagyma

Faasztalon egész és félbevágott vöröshagymák, egész és gerezd fokhagymák, mellettük petrezselyemlevelek.

Antibiotikumokat használunk a bakteriális fertőzések leküzdésére, azonban sok baktérium ellenáll ezeknek a gyógyszeres kezeléseknek, azaz rezisztenssé válik. Emellett sok antibiotikumnak káros mellékhatásai is vannak, amelyek negatívan hatnak például a máj vagy a vesék egészségi állapotára.

Léteznek olyan természetes táplálékok, gyógymódok, amelyek védelmet jelenthetnek a bakteriális fertőzésekkel szemben. Ezek a táplálékok és olajok segítenek a kórokozók elleni küzdelemben. Csökkentik a gyulladást és megakadályozzák ezeknek a baktériumoknak az elszaporodását.

Az egyik legjobb antibakteriális és gyulladáscsökkentő gyógynövény nem más, mint a gyömbér. A gyömbér nagy mennyiségben tartalmaz gingerolt, terpenoidokat. Ezek olyan flavonoidok, amelyek antibakteriális tulajdonságokkal rendelkeznek, és segíthetnek számos baktériumtörzs kialakulása és elszaporodása ellen. A gyömbért fogyaszthatjuk teaként vagy lereszelve salátába szórva.

Az oregánóolaj erős antibakteriális és gombaellenes hatásokkal rendelkezik, valamint nagyon hatékony lehet néhány baktériumtörzzsel szemben, különösen az E. coli leküzdésében. Az oregánóolaj fogyasztása nem javasolt azoknak, akik valamilyen gyógyszert szednek. Ha mégis ki szeretné próbálni, előtte mindenképpen konzultáljon kezelőorvosával.

A hagyma nemcsak kénvegyületekben, hanem flavonoidokban is rendkívül gazdag, amelyeknek kiemelkedő a természetes antibiotikus hatása. A fokhagyma pedig azért olyan hatékony, mert allicin vegyületekben gazdag. Erős antibakteriális és antimikrobiális hatásokkal rendelkezik, így számtalan baktériumtörzs ellen nagyon hatékony. A legjobb nyers formában fogyasztani. Vágjon fel egy gerezd fokhagymát, mert így felszabadulnak azok az enzimek, amelyek allicinné alakulnak. Napi három fokhagymagerezd elegendő a káros hatású baktériumok ellen. Kezdje napi egy gerezddel és folyamatosan emelje az adagot.

Mindenféle méz is nagy segítség lehet a különféle kórokozók elleni küzdelemben. Az egyik legjobb mézfajta, amely természetes antibiotikumként is remekül működik, a manukaméz, amelynek Új-Zélandon található az őshazája. A manukaméz egy nagyszerű antibiotikum, amely antibakteriális és antimikrobiális hatásokkal rendelkezik. A baktériumok elszaporodásának megelőzésére napi két evőkanál manukaméz elfogyasztására van szükség. Nyersen fogyasszuk, ne melegítsük, ne tegyük forró italba és teába, mert így elveszíti csodálatos hatását és gyógyító erejét.

  1. Szuhay Péter

    Van egy egyszerű felső légúti receptem: mikor aprítom a vöröshagymát, behúnyom a szemem és közelről jó mélyen beleszippantok a hagymába. Szerintem hatásos. Az egyik budapesti piacon az egyik termelőnél kapható olyan méz,ami nem folyik, mert egyáltalán nem melegítették fel, hogy üvegbe öntsék. Ez is nagyon finom és talán erősebb antibiotikum, mint a szokásos üveges mézek.

    1. Szilágyi Vilma

      Kedves Szuhay Úr!
      Legyen Szíves Megosztani,
      Ill. Elküldeni:
      melyik “MÉZ”-re Gondolt!
      Súlyos, Gyógyíthatatlan Beteg Van a
      Családomban,
      s erős hitemmel próbálkozom,
      -minden, csodás összetételű hatóanyaggal…
      Elnézését kérem,
      hogy kérdéssel folyamodom
      Önhöz!
      Tisztelettel:
      Egy Bizakodó Olvasója,
      Szilágyi V.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük