fbpx

Fülzúgásra és migrénes fejfájásra is jó a koenzim-Q10

Idős nő mindkét tenyerét a füleire tapasztja.

A koenzim-Q10 egy erős antioxidáns hatással rendelkező tápanyag, amely nagyon sokféle problémára jelenthet megoldást. A kutatási eredmények azt mutatják, hogy azoknál a személyeknél, akiknél demenciát, Alzheimer-kórt vagy Parkinson-kórt diagnosztizáltak, alacsony koenzim-Q10-szintet mértek.

Az eddigi tanulmányok szerint ez a tápanyag nagyon hatékony lehet akkor, ha fülzúgástól vagy migréntől szenvedünk, azonban más betegségek esetén is nagyon hasznos lehet, például ilyen a magas vérnyomás, a metabolikus szindróma, a memóriagondok, a fibromialgia, illetve a krónikusfáradtság-szindróma.

Erre a tápanyagra van szükségünk ahhoz, hogy a sejtjeink energiát termeljenek. Szerveink közül a szív a legaktívabb, éppen ezért a szív igényli a legtöbbet ebből a tápanyagból. Amennyiben problémáink vannak az izmainkkal, az annak is lehet a jele, hogy nincs elegendő koenzim-Q10 a szervezetünkben.

Szerencsére sokféle táplálékban megtalálható ez a tápanyag, így természetes úton is pótolni tudjuk a testünk koenzimn-Q10-igényeit. Ez a tápanyag megtalálható a szőlőben, az avokádóban, a hüvelyesekben, a karfiolban, a halakban és a szárnyasokban.

Ahogy öregszünk, úgy a testünkben egyre kevesebb koenzim-Q10 termelődik, másrészt a bélrendszerben is egyre kevesebb szívódik fel ebből a tápanyagból. Nem mellesleg egyes gyógyszerek is csökkentik ennek a tápanyagnak a termelődését, ilyenek például a sztatint tartalmazó gyógyszerek.

Amennyiben sokat idegeskedünk és stresszelünk, úgy csökken a szervezetünkben az energiaszint is, azonban a koenzim-Q10 egy olyan antioxidáns, amely megvédi a szervezetünket az oxidatív stressz káros hatásaitól.

Amennyiben szeretnénk lassítani az öregedési folyamatokat, azaz szeretnénk, hogy az arcunkon később jelenjenek meg a ráncok, használjunk olyan kozmetikai termékeket, amelyek bővelkednek ebben a tápanyagban.

A koenzim-Q10 azok számára is hasznos lehet, akik fülzúgástól szenvednek, illetve a makuladegeneráció progresszióját is képes csökkenteni.

A koenzim-Q10 mérsékelheti az artériák megkeményedését és merevségét, és ily módon nagyon hatékony lehet az érelmeszesedés megelőzésében.

A tápanyag oly módon minimalizálhatja a stroke és a szívroham kockázatait, hogy csökkenti a magas LDL-koleszterin- és a magas trigliceridszintet.

Más tápanyagok is léteznek a probléma orvoslására, például ilyen a melatonin. A melatonin egy olyan hormon, amely segíthet szabályozni a szervezet alvás-ébrenlét ciklusát, és antioxidáns tulajdonságokkal is rendelkezik. Egyes tanulmányok szerint a melatonin hatékonyan csökkentheti a fülzúgás tüneteit, különösen azoknál az embereknél, akiknek alvászavaraik vannak.

A cink egy alapvető ásványi anyag, amely részt vesz a különböző testi funkciókban, beleértve az immunrendszer működését és a sebgyógyulást. Egyes tanulmányok szerint a cink-kiegészítés is jó lehet fülzúgásra. Nemcsak annak hangosságát, hanem a súlyosságát is csökkenti.

A Ginkgo biloba egy olyan gyógynövény, amelynek nagyon sok a kognitív előnye. Egyes tanulmányok azt sugallják, hogy hatékony lehet az enyhe vagy közepes tinnitusban szenvedő egyének tüneteinek csökkentésében.

A magnézium egy másik olyan ásványi anyag, amelynek nagy szerepe lehet a jó hallás megőrzésében. Szerepet játszik a káliumionok áramlásának szabályozásában a belső fülben, ami segít fenntartani a normál hallásfunkciót.

Más természetes gyógymódok is léteznek a fülzúgás tüneteinek enyhítésére: akupunktúra, hipnózis, biofeedback.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük