fbpx

Hányinger kezelése borsmentával és gyömbérrel

Füles üvegpohárban borsmentatea, üvegtálkában méz, mellette gyömbér és mentalevelek, a háttérben összehajtott zöld abrosz egy fél citrommal.

A hányinger kialakulásában nagyon sok minden szerepet játszhat. Az egyik legkellemetlenebb gyomorpanasz, hiszen lehetetlenné teszi a munkavégzést és a napi tevékenységek elvégzését. A hányingert okozhatja migrén, szorongás, ételmérgezés, gyomorhurut, de a gyomrot támadó influenza vagy utazás is kiválthatja, hiszen sokan nem szeretnek mozgó járműben utazni, illetve egyeseknél stresszt okoz az utazás ténye és maga az utazás is.

Mit tegyünk, ha hányingerünk van? Mi az, ami sokat segíthet ennek megszüntetésében és a kellemetlen tünetek elmulasztásában? Akármilyen erős hányingerrel is küzdünk, az első és legfontosabb dolog nem más, mint a hidratálás. Ilyenkor hanyagoljuk az étkezést és elsősorban a rendszeres folyadékfogyasztásra törekedjünk. Elsősorban a vizet és a gyógyteákat részesítsük előnyben. Ezek ugyanis biztosítják a szervezetnek azokat az anyagokat, amelyekre szüksége van, ilyen például a nátrium vagy egyéb tápanyagok, azaz a vitaminok és ásványi anyagok.

Mit fogyaszthatunk még, amennyiben hányingerrel küzdünk? A húsleves nagyon jól megnyugtatja a gyomrot, de csak a levét fogyasszuk, esetleg a főtt zöldségeket, a húst ezúttal hagyjuk ki az étkezések alkalmával.

Folyadékok közül hasznosak lehetnek a gyümölcslevek és a zöldséglevek, hiszen szintén biztosítják a szervezet számára a szükséges tápanyagokat. Kávét is lehet fogyasztani, de csakis tej, tejszín és cukor nélkül.

A borsmentatea nagyon sokféle betegség otthoni kezelésében lehet a segítségünkre, mivel gazdag forrása a vitaminoknak, az ásványi anyagoknak és az antioxidánsoknak. Mivel megnyugtatja a gyomrot, ezért hányinger csillapítására is bátran alkalmazhatjuk. Forraljon fel vizet, adjon hozzá borsmentaleveleket. Hagyja kicsit hűlni és már fogyaszthatja is. Hányinger esetén a legjobb önmagában, azaz citrom és méz nélkül fogyasztani.

A hagyományos ájurvédikus orvoslás évszázadok óta alkalmazza a gyömbért gyógyászati célokra, többek között hányinger csillapítására. A vizsgálatok a gyömbért sem kerülhették el. Sok tanulmány számolt be arról, hogy a gyógynövény nagyon hatékony a kemoterápia után kialakult hányinger és hányás csillapításában. Készíthetünk belőle teát, de önmagában is fogyaszthatjuk.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük