fbpx

Hányinger csillapítása gyömbérrel, jéggel és borsmentával, de az akupresszúra is segíthet

Női kezek valaki csuklóját nyomkodják.

Hányingerrel, émelygéssel sok ok miatt küzdhetünk. A legáltalánosabb a terhesség, hiszen az első három hónap – valakinél mind a kilenc – kritikus lehet ilyen szempontból. Hányinger más okok miatt is kialakulhat, például ha megérzünk egy kellemetlen szagot, ha mozgásszervi betegek vagyunk, ha sokat szédülünk, ha vérnyomásproblémáink vannak, ha olyan gyógyszereket szedünk, esetleg ha túl sokat ettünk az ebédből vagy a vacsorából.

Az émelygés és a hányinger nagyon kellemetlen tud lenni, de nem kell mindjárt a gyógyszerhez nyúlni, hiszen nagyon jó természetes szerek is léteznek a probléma orvoslására.

Az egyik legjobb megoldás az émelygés és a hányinger csillapítására nem más, mint a gyömbér.

A gyömbért évezredek óta használják az emésztés elősegítésére, illetve megfázás és más betegségek megelőzésére és kezelésére. Azonban az is kiderült, hogy a gyömbér nagyon hatékony a hányinger csillapításában és az émelygés csökkentésében, megszüntetésében.

Milyen más megoldás létezik még az émelygés, a hányinger csillapítására? Tanulmányok arról számoltak be, hogy a test bizonyos helyeire vagy idegeire gyakorolt nyomás is hatással lehet a hányinger csillapítására. Ilyen testrész lehet például a csukló is. Ha nem tudjuk, hogyan kell használni ezt az akupresszúrás technikát, akkor mindenképpen nézzünk utána, mert valóban nagyon hatékony a hányinger mérséklésében. Az akupresszúra egy olyan technika, amely aktiválja az idegeket, amelyek azt üzenik az agynak, hogy szabadítson fel hányinger elleni vagy hányingert enyhítő hormonokat.

Egy másik gyógynövény is nagyon hatékony lehet az émelygés megszüntetésében, ez pedig nem más, mint a nyugtató hatással is rendelkező borsmenta. A borsmenta pozitívan hat a gyomor-bél traktusra, hiszen segít ellazítani a bélrendszer izmait. A borsmentát nemcsak hányinger csillapítására használhatjuk, hanem más emésztési panaszokra, fejfájás megszüntetésére, illetve nagyon hatékonyan orvosolja a bőrirritációt is. Ha azonban a hányingert savas reflux okozza, akkor semmiképpen se használjuk ezt a gyógynövényt, ugyanis még jobban ellazítja a nyelőcsövet, így ezzel csak fokozódik a savas reflux problémája, illetve a tünetek is csak tovább erősödnek.

A jégkocka szopogatása is hatékony lehet, amennyiben émelygéssel küzdünk. A jégkocka ezen kívül segít megelőzni a kiszáradást hányás és hasmenés esetén. Mindenképpen hagyjuk a jégkockát elolvadni a szánkban, majd az így keletkezett vizet egész egyszerűen nyeljük le.

Émelygés esetén nagyon fontos a hidratáció fenntartása. Ihatunk gyömbérteát, vizet, limonádét, de a borsmentatea is sokat segíthet. A borsmenta nagyon jól kezeli az emésztési zavarokat és ma már kutatási tények is igazolják, hogy rendkívül hasznos lehet azok számára, akik irritábilisbél-szindrómában szenvednek. A borsmentaolaj belélegzése is enyhítheti az émelygést és az ehhez kapcsolódó tüneteket. A borsmenta nyugtató hatással rendelkezik, ellazítja a gyomor izmait, így az epe lebontja a zsírokat és az étel áthaladhat a gyomron.

Bizonyos illatok, köztük a borsmenta, a levendula és a citrom belélegzése vagy az aromaterápia segít becsapni az agyat, amely ilyenkor nem az émelygésre, hanem ezekre a kellemes illatokra fókuszál.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük