fbpx

Hatékony körömgomba-kezelők

Nő lábat áztat egy kavicsokkal körülvett márványmosdóban, amelybe a csapból folyik a víz.

A körömgomba nemcsak nagyon csúnya mint látvány, de szinte minden esetben valamilyen belső problémát takar. Azonban nagyon sok olyan gyógymód létezik, amely nagyon hatékony a körömgomba kezelésében. Mutatunk is most néhány ilyen természetes szert és módszert.

Az egyik legjobb módszer a körömgombára nem más, mint a teafaolaj. Mivel erős gombaellenes és antiszeptikus hatással rendelkezik, így nagyon hatékony a körömgomba természetes kezelésében. Hogyan használjuk? Mossuk meg a lábunkat, majd enyhén reszeljük meg a beteg körmöt. Ezután cseppentsünk pár csepp teafaolajat egy fültisztító pálcikára és kenjük be vele a körmünket. Naponta 2-3 alkalommal is megismételhető a kezelés.

A kókuszolaj szintén antibakteriális, gombaellenes és vírusellenes hatásokkal rendelkezik. Nemcsak a bőrt, hanem a körmöket is táplálja, illetve még tápanyagokkal is feltölti azokat.

Az oregánóolaj szintén nagyon hatékony lehet a körömgomba kezelésében, hiszen nagyon jó gombaellenes, antiszeptikus és vírusellenes hatásokkal rendelkezik.

Ha körömgombával küzdünk, akkor nagy valószínűség szerint sem az emésztésünk, sem pedig az immunrendszerünk nem működik megfelelően. Mind az emésztőrendszer, mind az immunrendszer működését segítik elő a probiotikumok.

Amennyiben a bélflóra egyensúlya felborul, úgy számíthatunk arra, hogy a rossz baktériumok és még a gombák is elszaporodnak a szervezetünkben. Ennek eredménye többek között a körömgomba megjelenése. A probiotikumok azonban segítenek helyreállítani a megbillent egyensúlyt és hatásukra elpusztulnak a szervezetben a gombák és a rossz baktériumok.

Körömgomba esetén nagy hasznát vehetjük az almaecetnek is, ugyanis gombaellenes hatással rendelkezik. Nemcsak a fertőzést állítja meg, hanem a köröm elszíneződését is megakadályozza. Egy lavórba engedjünk vizet, majd adjunk hozzá almaecetet, és ebben a vízben áztassuk legalább 20 percig a lábunkat. Naponta kétszer is megismételhető a kezelés.

Illóolajok közül nemcsak a teafaolaj, hanem más illóolaj is nagyon hasznos lehet. Ilyen például az oregánó-illóolaj, a citromfű-illóolaj, a levendula-illóolaj és a szegfűszeg-illóolaj.

Fokhagymát is fogyaszthatunk, hiszen erős antimikrobiális hatással rendelkezik. Körömgomba esetén pedig sok esetben nem elegendő csak a külső kezelés, belső kezelésre is szükség lehet. Külsőleg is használhatjuk: préseljük ki a fokhagyma levét és csepegtessünk belőle a megtisztított körmökre.

  1. Évekig kezeltem a bőrgyógyász által felírt szerekkel a lábkörmömet, vagyonokat fizettem ki, de semmi hatása nem volt.
    Teafa illóolajjal kezdtem kenni és 2 hét után eltűnt a gomba, azóta sem jött vissza, már 1 éve szépek a körmeim.

    1. LÁSZLÓ KÖRMENDI

      Két hét alatt semmiféleképpen nem tűnhet el mert legalább egy hónap amíg le nő a köröm! 😞

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük