fbpx

Helyes táplálkozással az asztma megelőzéséért

Nagy papírzacskóban színes zöldségek és gyümölcsök.

Az asztmát nem lehetséges gyógyítani még természetes módszerekkel sem, viszont a helyes, megfelelő táplálkozással sokat tehetünk a betegség megelőzéséért és a tünetek csökkentéséért.

Mi miatt alakulhat ki az asztma? Elsősorban a nem megfelelően működő, illetve a gyenge immunrendszer miatt jön létre ez a betegség, mivel ha az immunrendszer nem működik kielégítően, akkor ételallergia, ételintolerancia fejlődhet ki, majd többek között olyan betegségek is, mint amilyen az asztma. Az asztma elkerülése érdekében mi magunk is nagyon sok mindent tehetünk. Mutatjuk is, mi mindent.

Az elhízás jelentős kockázatot jelent az asztma kialakulásában, illetve a már kialakult asztma kezelésében is. Éppen ezért nagyon lényeges, hogy megpróbáljuk fenntartani az ideális testsúlyunkat, hiszen ezzel elkerülhetjük, hogy az asztma tünetei súlyosbodjanak.

Minél színesebben és változatosabban táplálkozunk, annál inkább csökkenthetjük az asztma tüneteit. A színes zöldségekkel és gyümölcsökkel csakis jót teszünk az egészségünkkel. Az immunitás fokozásában elsősorban a C-vitaminban bővelkedő táplálékok nyújthatnak hathatós segítséget, úgymint a citrom, a narancs, az eper, az ananász, az édesburgonya, a padlizsán, a paprika, a brokkoli.

Egyes kutatási eredmények arra mutatnak rá, hogy az asztma megelőzésében a D-vitamin is nagyon sokat segíthet. A nyári hónapokban a napfény hatására is termelődik ez a zsírban oldódó vitamin a szervezetünkben, ezért is nevezik a D-vitamint napfényvitaminnak.

Az omega-3 zsírsavak segítenek megnövelni a szervezet immunitását és sokat segíthetnek az allergiák és az asztma megelőzésében. Omega-3 zsírsavakban gazdagok a halak, például a lazac, a tonhal és a szardínia, de az olyan növényi táplálékokban is fellelhető, mint a lenmag, a dió és a spenót.

Azoknál a személyeknél is magasabb az asztma kialakulásának a kockázata, akiknek a szervezetében alacsony a magnézium- és a szelénszint. Ennek elkerülése érdekében részesítsük előnyben a magnéziumban és a szelénben gazdag táplálékokat. Ezek gazdag forrásai: dió, spenót, tojássárgája, lazac, lenmag, mandula, tökmag.

A gyömbér az asztma tüneteinek csökkentésében lehet a segítségünkre, illetve a légutakat is segít ellazítani. A kurkuma pedig hozzájárul a légutak tágításához.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük