fbpx

Hol és hogyan ne tároljuk a telefont?

Egy iPhone a farmerzsebben.

Manapság már mindenkinek van mobiltelefonja. Tisztában vagyok vele, hogy haladni kell a korral és hogy sok esetben életmentő lehet, néha azonban nagyon bosszant, amikor csak lehajtott fejű embereket látok mindenütt, mert a telefon fontosabb, mint az emberi kapcsolatok. Amikor nosztalgiázok, örömmel a szívemben gondolok vissza a gyermekkoromra, amikor még nem volt senkinek semmilyen kütyü a kezében. Fantasztikus, hogy mennyit beszélgettünk, nevetgéltünk és nem szakítottuk meg a beszélgetés fonalát, mert pittyegett a telefon.

Nem tudunk mit tenni ellene, mai modern világunkban jelen van ez az eszköz, de nagyon nem mindegy, hogy hol és hogyan tároljuk a mobiltelefont. Kutatások igazolják, hogy a zsebben tartott mobiltelefon akár hétszer nagyobb sugárzást is képes kibocsátani, mintha telefontokban és a táskában tartanánk azt. Tanulmányok szerint van összefüggés a mobiltelefonok által kibocsátott sugárzás és a daganatos betegségek között. Ez a sugárzás módosítja a DNS szerkezetét és nagyban befolyásolhatja a termékenységet is.

Nyakban sem jó tartani a mobiltelefont, hiszen így is nagy a sugárzás mértéke. Összefüggést mutattak ki az itt tárolt mobiltelefon által kibocsátott sugárzás és a mellrák kialakulása között.

Nagyon rossz ötlet, ha valaki még az ágyba is magával viszi a telefont. Legfőképpen a párna alá nem ajánlatos tenni. Ha valaki töltőre teszi a telefont, aztán becsúsztatja azt a párnája alá, potenciális tűzveszélyes helyzetet teremthet. Továbbá nem ajánlatos este, lefekvés előtt használni a telefont, mert az általa kibocsátott LED-fény csökkenti a szervezetben a melatonin hormon termelését, ami a nyugodt alvásért felelős. Nem szabadna állandóan telefonálni sem, vagy a fej közelében tartani a telefont, mivel ez fokozza az agyat érintő daganatok kialakulásának kockázatait.

A telefon az egyik legkoszosabb tárgy az életünkben. Tele lehet olyan baktériumokkal, amelyek az arcra kerülve bőrfertőzéseket okozhatnak.

A fürdőszobába se vigyük magunkkal, hiszen ha lehúzzuk a WC-t és nem hajtjuk le a tetejét, a baktériumok többméteres sugárban is támadhatnak. Akár a telefonra is kerülhet ezekből a baktériumokból, amelyet aztán a fülünkhöz és az arcunkhoz szorítunk.

  1. Szuhay Péter

    Ha már zsebretesszük a mobilt (az okost) nem mindegy, hogy hogyan. Testünk felé legyen a képernyője, kifelé a hátlapja, mert az antennáját úgy tervezték, hogy arra sugározon.

  2. Bursné Csaba Irén

    Ezeket az okosságokat szélesebb körben kellene terjeszteni. Nem mindenkinek van számítógépe, meg a fiatalok nem ilyeneket keresnek a neten.

    1. Nem Nyilvános

      Én például 14 évesen ezt nézem mert a szüleim nagyon sokszor mondják hogy mennyire káros és ne meg gondoltam hogy miért ne néznék utána ennek.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük