fbpx

Hol és hogyan ne tároljuk a telefont?

Egy iPhone a farmerzsebben.

Manapság már mindenkinek van mobiltelefonja. Tisztában vagyok vele, hogy haladni kell a korral és hogy sok esetben életmentő lehet, néha azonban nagyon bosszant, amikor csak lehajtott fejű embereket látok mindenütt, mert a telefon fontosabb, mint az emberi kapcsolatok. Amikor nosztalgiázok, örömmel a szívemben gondolok vissza a gyermekkoromra, amikor még nem volt senkinek semmilyen kütyü a kezében. Fantasztikus, hogy mennyit beszélgettünk, nevetgéltünk és nem szakítottuk meg a beszélgetés fonalát, mert pittyegett a telefon.

Nem tudunk mit tenni ellene, mai modern világunkban jelen van ez az eszköz, de nagyon nem mindegy, hogy hol és hogyan tároljuk a mobiltelefont. Kutatások igazolják, hogy a zsebben tartott mobiltelefon akár hétszer nagyobb sugárzást is képes kibocsátani, mintha telefontokban és a táskában tartanánk azt. Tanulmányok szerint van összefüggés a mobiltelefonok által kibocsátott sugárzás és a daganatos betegségek között. Ez a sugárzás módosítja a DNS szerkezetét és nagyban befolyásolhatja a termékenységet is.

Nyakban sem jó tartani a mobiltelefont, hiszen így is nagy a sugárzás mértéke. Összefüggést mutattak ki az itt tárolt mobiltelefon által kibocsátott sugárzás és a mellrák kialakulása között.

Nagyon rossz ötlet, ha valaki még az ágyba is magával viszi a telefont. Legfőképpen a párna alá nem ajánlatos tenni. Ha valaki töltőre teszi a telefont, aztán becsúsztatja azt a párnája alá, potenciális tűzveszélyes helyzetet teremthet. Továbbá nem ajánlatos este, lefekvés előtt használni a telefont, mert az általa kibocsátott LED-fény csökkenti a szervezetben a melatonin hormon termelését, ami a nyugodt alvásért felelős. Nem szabadna állandóan telefonálni sem, vagy a fej közelében tartani a telefont, mivel ez fokozza az agyat érintő daganatok kialakulásának kockázatait.

A telefon az egyik legkoszosabb tárgy az életünkben. Tele lehet olyan baktériumokkal, amelyek az arcra kerülve bőrfertőzéseket okozhatnak.

A fürdőszobába se vigyük magunkkal, hiszen ha lehúzzuk a WC-t és nem hajtjuk le a tetejét, a baktériumok többméteres sugárban is támadhatnak. Akár a telefonra is kerülhet ezekből a baktériumokból, amelyet aztán a fülünkhöz és az arcunkhoz szorítunk.

  1. Szuhay Péter

    Ha már zsebretesszük a mobilt (az okost) nem mindegy, hogy hogyan. Testünk felé legyen a képernyője, kifelé a hátlapja, mert az antennáját úgy tervezték, hogy arra sugározon.

  2. Bursné Csaba Irén

    Ezeket az okosságokat szélesebb körben kellene terjeszteni. Nem mindenkinek van számítógépe, meg a fiatalok nem ilyeneket keresnek a neten.

    1. Nem Nyilvános

      Én például 14 évesen ezt nézem mert a szüleim nagyon sokszor mondják hogy mennyire káros és ne meg gondoltam hogy miért ne néznék utána ennek.

    2. Naomi Yamauchi

      Lol én 14 vok és mégis rálerestem… mondjuk nem azért, mert annyira érdekelt hanem, mert anyukám azt mondta nem szabad az ágyon tárolni a telefont, mert felgyulladhat és rálerestem, h van-e bármi igazságalapja vagy csak nem alarja, h este telefonozzak és ez a kifogása

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük