fbpx

A gyomorégés kellemetlen. Hogyan szabaduljunk meg tőle?

Egy férfi a konyhájában fájós fejét tartja a kezével, gyomorégés miatt egy pohár vizet készül inni.

A gyomorégés nagyon kellemetlen, leginkább étkezés után jelentkezik. Sokan szednek rá gyógyszert, pedig több olyan természetes módszer is létezik, melyek lehetnek olyan hatékonyak, mint a gyógyszerek, és ráadásul nem kell számolni azokkal a mellékhatásokkal sem, amelyeket kiválthatnak, főleg ha hosszú távon alkalmazzuk őket.

A gyomorégés enyhítésében és megszüntetésében a víz lehet elsősorban a segítségünkre. Amikor azt érezzük, hogy ismét égni kezd a gyomrunk, igyunk meg egy nagy pohár vizet.

A gyomorégést az ananászlé is megszüntetheti, hiszen egy bromelain nevű enzimet tartalmaz, amely segít csökkenteni a gyomorsav mennyiségét.

Szintén hasznos lehet, ha ilyenkor nem ülünk vagy fekszünk, hanem felállunk. Minél egyenesebben állunk ugyanis, annál kisebb az esély a gyomorégés kialakulására, hiszen a függőleges testtartás kevesebb nyomást gyakorol a nyelőcső záróizmaira és ez megakadályozza, hogy gyomorsav kerüljön a nyelőcsőbe.

A gyomorégésre nagyon jó praktika lehet még a vízben elkevert szódabikarbóna is, ugyanis köztudott, hogy hatékonyan semlegesíti a gyomorsavat. Keverjen el 2 dl langyos vízben egy teáskanál szódabikarbónát és igya meg szépen lassan. Amikor gyomorégéssel küszködünk, mindent lassan szabad csak enni és inni is.

A gyömbért évszázadok óta alkalmazzák gyomorégés problémájára. Nagyon hasznos gyógynövényről van szó, hiszen nemcsak ezt a kellemetlen problémát enyhíti, de az émelygést is csillapítja.

Az almaecet egy másik természetes orvosság lehet ebben a helyzetben, hiszen semlegesíti a gyomorsavat. Ha étkezés után van gyomorégésünk, akkor keverjünk el 2 dl vízben egy teáskanál almaecetet és fogyasszuk el. Egy idő után már elegendő lesz megelőzésként meginni néha egy-egy pohár almaecetes vizet.

Aki hajlamos a gyomorégésre, próbálja kerülni a cigarettafüstöt, a legjobb, ha abba hagyja a dohányzást, hiszen ez is aktívan hozzájárul a probléma kialakulásához. A túlzott alkoholfogyasztás is elősegíti a savas reflux tüneteinek felerősödését. Tanulmányok szerint még a túl sok kávé is előidézhet refluxot és gyomorégést. Ha úgy érzi, hogy a kávé fokozza a tüneteit, akkor jobb csökkenteni a napi kávéfogyasztást.

  1. Pataki Sándor

    A sav meg marta a gyomromat a gyomor alsó részén maró érzésem van!!! Mit tegyek !!!Pa

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük