fbpx

Külön-külön is erősek, együtt azonban verhetetlenek – fahéjas méz

Konyhapulton fahéjrudak, tálban őrölt fahéj, vágódeszkán lépes méz, üvegben méz.

Alaposan fel kell készülnünk a téli hónapokra, hiszen csakis így úszhatjuk meg azokat a téli betegségeket, amelyeket vírusok, gombák és baktériumok okoznak. A fahéjra és a mézre mindig számíthatunk, akár külön-külön, akár együtt fogyasztjuk azokat. Mutatjuk is, hogy miért annyira hasznos, ha rendszeresen, de legalábbis a hideg hónapokban fogyasztunk fahéjas mézet.

A nyers méz nagyon egészséges. Erős hidratáló összetevőkkel rendelkezik, használhatjuk hashajtásra, illetve nagyon hatékonyan képes csillapítani mind a köhögést, mind pedig a torokfájást. A méz az égési sérüléseket és a sebeket is gyógyítani tudja. Kiemelkedő az antibakteriális és a gombaellenes hatása. Nemcsak antioxidánsokban bővelkedik, hanem olyan tápanyagokban is, mint például kalcium, kálium, magnézium és foszfor, illetve enzimekben is gazdag.

A fahéj remek gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal rendelkezik, csökkenti a vérnyomást és az LDL-koleszterin-szintet, illetve antibakteriális hatása is kiemelkedő.

A fahéjas méz együtt még több előnnyel bír, mutatjuk is, melyek ezek.

A fahéjas méz nagyon sok antioxidánst tartalmaz, olyan flavonoidokat és fenolos savakat, amelyek nagyon előnyösek a szervezet számára. Az antioxidánsok csökkentik a korai öregedés, a szívbetegségek és a 2-es típusú cukorbetegség kockázatait.

A fahéj és a méz gyógyító tulajdonságokkal és hatásokkal is rendelkezik. Mindkettő segít csökkenteni a szájüregben vagy a torokban kialakult gyulladást. Ez a kombináció nemcsak ezekre a betegségre hasznos, hanem egyes leírások szerint még a lábfekélyek gyógyulását is megtámogatja.

A téli hónapokban sok ember életét keseríti meg a felfázás és a húgyhólyagfertőzés, amelyet általában baktériumok okoznak. Mivel mind a fahéj, mind a méz antibakteriális hatásokkal rendelkezik, így mindkettő nagyon eredményes nemcsak a betegség megelőzésében, hanem annak kezelésében is.

A méz is és a fahéj is minimalizálhatja a szívbetegségek kockázatait, ugyanis ez a kombináció csökkenti a rossz, azaz az LDL-koleszterin szintjét, illetve segít megnövelni a jó, azaz a HDL-koleszterin szintjét.

A fahéjas méz nagyfokú védelmet biztosít az immunrendszer számára, hiszen nemcsak baktériumellenes, hanem vírusellenes hatásokkal is rendelkezik. A méz ráadásul olyan vitaminokat és vasat is tartalmaz, amelyek szintén erősítik az immunrendszert, valamint megnövelik a fehérvérsejtek számát, így az immunrendszer hatékonyan veszi fel a harcot a kórokozókkal és a fertőzésekkel szemben.

Készíthetünk fahéjas-mézes szirupot különféle gyógynövények hozzáadásával. Most egy ilyen receptet mutatunk be.

Rozmaringos-fahéjas szirup hozzávalói:

• egy csésze víz,
• fél csésze méz,
• 6 friss rozmaringág,
• 2 teáskanál fahéj,
• 1 biolime,
• 3 csipet fekete bors,
• egy kávéskanál kurkuma.

Elkészítése:

Tegyük fel a vizet forrni, majd adjuk hozzá először csak a rozmaringot, 10 perc múlva a fahéjat. Hűtsük le és keverjük bele a mézet. Adjuk hozzá a fűszereket, majd vegyünk elő egy befőttesüveget. Karikázzuk fel a lime-ot. Rétegezzük a rozmaringos mézet és a limekarikákat addig, míg minden hozzávaló elfogy. Naponta egy evőkanállal is elfogyaszthatunk belőle. Megfázás esetén 2 teáskanállal, megelőzésre 1 teáskanállal is ehetünk ebből a keverékből.

1 hozzászólás

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük