fbpx

A gyomorégés enyhítése egyszerű és olcsó módszerekkel – gyomorégés elleni turmixitalrecepttel

Két üvegben zöld turmixital szívószállal, fatálkában chiamag, fatálban spenótlevelek, a háttérben banán.

Bizonyára sokan megtapasztalták már a gyomorégés problémáját. Ez egy nagyon kellemetlen emésztési zavar, amikor is a gyomorsav a nyelőcsőbe áramlik, és ez okozza a kellemetlen gyomorégést.

De mi is okozhat gyomorégést? A probléma hátterében sok minden állhat, többek között oka lehet a dohányzás, a túlevés, a stressz, a szorongás, egyes italok és ételek, bizonyos gyógyszerek és a túlsúly.

Néhány életmódbeli változtatás is sokat segíthet a probléma megszüntetésében. Nagyon lényeges, ha gyomorégéssel küzdünk, hogy elkerüljünk egyes ételeket és italokat. Mi okozhat ilyen emésztési problémát? Például a szénsavas és a koffeines italok (üdítők, kávé), a bor és egyéb alkoholos italok. A sort színesítik még a fűszeres ételek, mint például a chili, illetve ebbe a csoportba tartoznak még a savas ételek, mint például a citrusos gyümölcsök, a paradicsom és az étcsokoládé. Savat okoznak még a zsíros ételek és a borsmenta is.

Nagyon lényeges, hogyha ezzel a problémával küzdünk, rendszeresen fogyasszunk probiotikumot, ugyanis a baktériumok egyensúlyhiánya is kiválthat gyomorsavproblémát. A probiotikumok javítják a bél egészségét és segítik a bélbarát bélbaktériumok elszaporodását.

A dohányzásról való leszokás is sokat segíthet, merthogy a cigarettában lévő nikotin nemcsak a nyelőcsövet irritálja, hanem elősegíti a gyomorsav visszaáramlását a nyelőcsőbe.

A túlsúly sok szempontból sem ideális, hiszen amellett, hogy rengeteg komoly betegséget okozhat, még a gyomorra is nagy terhet ró, azaz nyomást gyakorol rá, ami szintén elősegíti a gyomorsav nyelőcsőbe történő visszaáramlását.

A túlevés szintén fokozhatja a gyomorra nehezedő nyomást, ami nemcsak a reflux gyakoriságát, hanem annak súlyosságát is fokozhatja.

Jobb, ha elfelejtjük a késő esti étkezést, ha gyomorsavproblémáink vannak, hiszen ez is nagy terhet ró a gyomorra, és fokozza a gyomorégés tüneteit. Ha ilyen gondunk van, vacsorát követően mindig várjunk a lefekvéssel legalább három órát. Illetve az is lényeges, hogy megemelt fejjel, azaz párnán aludjunk, mert így a gyomorsav nem tud visszaáramlani a nyelőcsőbe.

Az almaecet egyes embereknél működik, míg másoknál nem. Ha egy teáskanál almaecetet elkeverünk egy pohár vízben és megisszuk, akkor ezzel csökkenhet a gyomor savassága, azonban nem mindenkinél működik ez a csodaszer.

Az Aloe vera gél belsőleg fogyasztva szintén csökkentheti a gyomorsavat és minimalizálja a gyomorban kialakult irritációt is.

A banán egy alacsony savtartalmú gyümölcs, amely ugyancsak nagyon hatékony lehet a gyomorégés csökkentésében. A banánban található vitaminok megszüntetik a gyomor- és bélrendszeri görcsöket, illetve nagyon hatékonyak lehetnek a savas reflux tüneteinek csökkentésében is.

A szódabikarbóna vízzel elkeverve szintén csökkenti a gyomor savasságát.

Mikor forduljunk orvoshoz? Ha ezeket a tüneteket tapasztaljuk: mellkasi fájdalom, a széklet színének megváltozása, véres hányás, fogyás, nyelési nehézség.

Az alábbi turmixital is segíthet a gyomorégés tüneteinek csökkentésében.

Gyomorégés elleni turmixital hozzávalói:

• 1 csésze mandulatej,
• fél csésze áfonya,
• 1 banán,
• egy csésze spenót,
• egy teáskanál chiamag,
• ízlés szerint méz.

Elkészítése:

Készítsük elő az áfonyát, a spenótot és a banánt, majd tegyünk mindent a turmixgépbe. Adjuk hozzá a mandulatejet és a chiamagot, majd turmixoljuk le. Öntsük egy pohárba, ízesítsük mézzel, és már fogyaszthatjuk is.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük