fbpx

A hangulatot a munkahelyünkön is javíthatjuk kávéval, lenmaggal, zöld leveles zöldségekkel, gyógyteákkal

Nő kockás ingben ül a laptop előtt, miközben üvegtálból salátát eszik, előtte egy csésze kávé, jegyzetfüzet.

Nem mindig van kedvünk dolgozni, és a hangulatunk a teljesítményünkön is nyomot hagy. Azonban ha szeretnénk a munkában is produktívak lenni, akkor olyan eszközökhöz, ételekhez és italokhoz kell folyamodnunk, amelyek segítik, hogy jobb legyen a kedvünk, hiszen sokkal könnyebb és egyszerűbb úgy elvégezni az egyes munkafeladatokat, ha jó a kedvünk. Léteznek olyan ételek és italok, amelyek kulcsszerepet töltenek be a hangulat fokozásában. Mutatunk is ezek közül néhányat.

Tanulmányok igazolják, hogy a zöldségekben, gyümölcsökben, hüvelyesekben és teljes kiőrlésű gabonákban gazdag étkezés nagy szerepet játszik a depresszió kockázatainak csökkentésében és a jó hangulat megteremtésében.

Ellenben azok körében nagyobb a depresszió kockázata, ahol a vizsgált személyek sok vörös húst, feldolgozott táplálékot, magas zsírtartalmú tejtermékeket, finomított gabonaféléket, cukros ételeket fogyasztottak. Ez még akkor is igaznak bizonyult ezen emberek esetében, ha emellett a táplálékok mellett zöldséget és gyümölcsöt is fogyasztottak.

Léteznek olyan tápanyagok, amelyekkel kapcsolatban beigazolódott, hogy javítani képesek az agy egészségét, és még a hangulatot is tudják fokozni. Ebbe a kategóriába tartoznak az omega-3 zsírsavak, a szelén, a probiotikumok és a B-vitaminok.

A koffeintartalmú ételek és italok mértékletes fogyasztása is sok pozitív hatással jár, hiszen stimulálják a központi idegrendszert, ami pedig javítja a hangulatot.

A flavonoidokkal teli bogyós gyümölcsök fogyasztása számos előnnyel jár az egészségünk szempontjából. A memóriát is javítják és rendkívül jó hatást gyakorolnak a hangulatra is.

A lenmag is jó hatással van a hangulatra, ugyanis omega-3 zsírsavakban bővelkedik, amelyek csökkentik a szervezetben, így az agyban is a gyulladást. A magas gyulladási szint gyakran oka a rossz hangulat kialakulásának.

A napraforgómag kiváló szelénforrásnak számít, amely elengedhetetlenül fontos az agy egészségének fenntartásához. Az alacsony szelénbevitel fokozza a depressziós tünetek kialakulását.

A zöld leveles zöldségek – mint a kelkáposzta, a spenót vagy a mángold – rengeteg fontos tápanyagot tartalmaznak, amely nemcsak az agy egészségének tesz jót, de a hangulatot is szabályozza. Ilyen például a lutein, a béta-karotin és a folát. Az alacsony folátszint ugyancsak kapcsolatba hozható a depresszió kialakulásával.

A hangulatunkat a teák rendszeres fogyasztásával is fokozhatjuk. A zöld tea és a matcha tea rengeteg antioxidánsban bővelkedik, mindkettő tartalmaz koffeint és hangulatszabályozó vegyületeket.

A fekete tea oldja a stresszt, segít az érzelmek kiegyensúlyozásában és biztosítja a jobb összpontosítást. Ezek a hatások mind nagyon jól jönnek a munkahelyen.

A levendula csökkenti a szorongást és a depressziót, stabilizálja a hangulatot és a jó alvást is elősegíti.

A ginszengtea nemcsak a hangulatot javítja, hanem segíti az immunrendszert és a kognitív funkciókat. Nagyon hatékony, ha mentális fáradtságtól szenvedünk, illetve még a munkahelyi kiégés esélyét is csökkenti.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük