fbpx

A jó közérzet fenntartása gyógynövényekkel, fűszerekkel – zsálya, borsmenta, csili, macskagyökér

Faasztalon üvegcsészében macskagyökértea, mellette macskagyökér, mögötte üvegkancsóban tea.

Télen még nagyobb szükségünk van olyan gyógynövényekre, fűszerekre és az ezekből készült finom és ízletes teákra, amelyek segítenek kicsit feljavítani a közérzetünket, és amelyek fokozzák a hangulatunkat. Most olyan gyógynövényeket mutatunk be, amelyek nagyon hasznosak a jó közérzet megteremtésében, illetve ezek a gyógynövények másban is a segítségünkre lehetnek. Mutatjuk is, miben segíthetnek a hideg és komor téli hónapokban.

Az egyik remek, télen alkalmazott fűszer nem más, mint a csilipaprika, amelynek aktív hatóanyaga a kapszaicin nevű vegyület. A kapszaicin nem csupán a végtagjaink felmelegítésében vesz aktívan részt, hanem a fájdalmat is nagyon hatékonyan képes csillapítani.

Az őszi margitvirágot a középkorban úgy használták, mint napjainkban az aszpirint, azaz elsősorban a fájdalom csillapítására alkalmazták. A hideg időjárás gyakran okoz migrént, azonban ez a gyógynövény csökkenti a migrén járulékos tüneteit, úgymint fejfájás, hányinger.

Előfordulhat, hogy a téli időjárás megviccel bennünket és csak nehezen tudunk elaludni, illetve éjszakánként nem jól alszunk. Ilyenkor lehet a segítségünkre a macskagyökér nevű gyógynövény. A gyógynövény felgyorsítja az álmatlanságban szenvedő személyek elalvási idejét és csökkenti az éjszakai felébredések kockázatait is. A gyógynövény segít megnövelni az agyban egy vegyi anyag, a GABA szintjét, amely nyugalommal látja el a szervezetet.

Télen a megfázás és az influenza időszakában nagyon hasznos gyógynövény lehet a kakukkfű, többek között azért is, mivel remek görcsoldó tulajdonságokkal rendelkezik. A kakukkfű illóolajai csillapítják a köhögést és mivel antiszeptikus hatásokkal bír, így megelőzésképpen is rendszeresen fogyaszthatjuk a kakukkfűből készített gyógyteát.

A borsmenta nagyon hatékonyan enyhíti a gyomor- és hasi panaszokat. Télen gyakran szenvedünk valamilyen emésztési zavartól és hasi görcsöktől, amelyeket általában a nehezebb, zsírosabb és fűszeresebb ételek okoznak. A borsmenta azonban nagyon hatékonyan képes ezeket a kellemetlen tüneteket csillapítani és megszüntetni.

A téli hónapokban a petrezselyemre is számíthatunk, hiszen diuretikumként működik, azaz nagyon hatékony a puffadás megelőzésében és csökkentésében.

A zsályából készült tea segít a hangulat javításában, nyugalmat biztosít számunkra, hiszen remek relaxánsként működik.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük