fbpx

A körömgomba nem esztétikus és még veszélyes is

Fiatal pár egy virágokkal teli réten feszik a hasán.

A körömgomba nagyon csúnya látványt nyújt. Nem elég, hogy nem néz ki jól, még számtalan más betegség okozója is lehet. A gombás köröm színe lehet sárga, hófehér, de zöldes és barnás is. Minél régebb óta áll fenn a probléma, annál nehezebb attól megszabadulni. A kezelés hosszadalmas, de megéri azzal foglalkozni, mert igenis el lehet tüntetni, meg lehet attól szabadulni, mégpedig örökre és végérvényesen.

Sokan azt gondolják, hogy a körömgomba az idősebb emberek betegsége, pedig ez egyáltalán nem így van. A veszélyetetett célcsoport az immungyengeségben és a keringési betegségben szenvedő személyek. A sérült köröm nagyon könnyen elfertőzödhet, főleg akkor, ha még közösségi helyekre is rendszeresen járunk, mint uszoda vagy szauna.

Azok, akik cukorbetegségben szenvednek, kétszer olyan gyakran fertőződnek meg és lesz körömgombájuk, mint akiknek nincs diabéteszük. A cukorbeteg személyeknek nehezebb is a körömgombától megszabadulni, mert ezeknek az embereknek eleve rosszabb a keringésük.

Ha a körömgomba előrehaladott állapotban van, akkor sok esetben már csak a bőrgyógyász által javasolt szerek segíthetnek. A több éve fennálló, megvastagodó körömmel nem bánnak el a természetes módszerek sem. Azokat csak a kezdeti stádiumban lehet alkalmazni sikeresen. Természetesen az orvos által felírt terápiát ki lehet ezekkel a házi szerekkel egészíteni, viszont az orvossal mindenképpen konzultálni szükséges előtte.

A körömgomba sok esetben a legyengült immunrendszer vagy a helytelen keringés miatt alakul ki. Azonban immunerősítő és keringésjavító táplálékokkal és vitaminokkal belülről is segíthetünk a szervezetünknek, hogy leküzdje a kórokozókat.

A külső, rendszeres kezelés is elengedhetetlen. Alkalmazhatunk teafaolajat, grépfrútmagcseppet, ecetet, szódabikarbónát és fokhagymát is a beteg köröm ápolására. A teafolajat valamilyen hordozóolajjal keverve, vagy önmagában kell alkalmazni a sérült körmön. Minden este zuhanyzás után kell a beteg körömre cseppenteni, de a lábáztató vízbe is cseppenthetünk belőle. A grépfrútmagcsepp is hasonló módon működik.

Az ecet is sokat segíthet, bár akinek érzékeny a bőre, könnyen felmarhatja az ecet. Az ecetes vízben történő áztatás is sokat segíthet a probléma megoldásában.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük