fbpx

A műanyaggal teli világ szennyezi a környezetet és rombolja az egészséget

Műanyag zacskóba csomagolt fölgömb a sok hulladék között.

A műanyagok mértéktelen használata nemcsak a környezetünket szennyezi, hanem egyes feltételezések szerint ez az emberi egészségre nézve is rendkívül veszélyes. Ezek a tények arra ösztönözhetik az embereket, hogy alaposan gondolják át, hogy szükségük van-e egyáltalán ennyi műanyag termékre.

Ma már nagyon sok boltban lehetőség van arra, hogy visszautasítsuk a műanyag termékeket. A műanyag palackokat, a fölösleges árucsomagolást, a műanyag szatyrokat, a kávéspoharakat és még estig lehetne sorolni, mennyi terméket csomagolnak műanyagba, amit aztán mi otthon nemes egyszerűséggel kidobunk a kukába. Ez pedig mérhetetlenül szennyezi a környezetünket.

A műanyag termékek gyártása az 1950-es években kezdődött és ma egyre több termék kap műanyag csomagolást. Ezek a műanyagok a szemétbe kerülnek, majd egy idő után belekerülhetnek a talajba, a vizekbe, többek között az óceánba és a tengerekbe. A műanyag-felhasználás közvetlenül befolyásolja a vízi élővilág életét, beleértve a halakat, amelyek mi, emberek is fogyasztunk. Nem beszélve arról, hogy mennyire veszélyes az óceánba került műanyag az állatokra nézve. Sok madár, emlős és kisállat pusztul el annak következtében, hogy élővilágukba kerülnek ezek a műanyag termékek. Lehet, hogy az emberek úgy gondolják, hogy rövid távon nagyon kényelmes életet biztosítanak a műanyagok, de hosszabb távon károsítjuk az ökoszisztémát és még a saját egészségünket is.

Ezek a műanyagok gyakran csak egyszer használatosak, vagyis nem hasznosítják újra azokat. Gondoljon bele. Megvesz valamit a boltban, és amikor otthon felbontja, azon nyomban a kukába kerül a csomagolása. Kinek jó ez? Senkinek. Igenis, tennünk kell a környezet megóvása érdekében lépéseket, mert eljött az idő, amikor túlterheltük a környezetünket. Azt a helyet, ahol egészségesen szeretnénk élni. Egy műanyaggal teli világban azonban ezt nem tehetjük meg.

A műanyagokban található biszfenol okozója lehet az endokrin rendellenességeknek, de okozhatnak meddőséget férfiak és nők esetében egyaránt. A biszfenol oka lehet a korai pubertásnak, a mell- és prosztatarák kialakulásának, nők esetében a policisztás ovárium szindrómának.

  1. Miért szürkével van írva minden írás? Nem nehezen olvasható! Ez nem nyomtatott kiadás ahol spórolni lehetne igy a tintával!

  2. Ládi Sándorné

    Végtelenül tanulságos a cikk. Szerintem minél nagyobb körben kellene ezeket az emberekkel tudatni. Nem csak a környezetünket, egészségünket óvná, nagymértékben csökkentené a élőhelyünk, a föld ellehetetlenítését. Rengeteg káros anyagtól szabadulnánk meg ezek betiltásával.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük