fbpx

A növényi fehérje nagyon egészséges

Vágódeszkán tofu, kis fatálakban különböző színű babok, mandula, mogyoró, spenótlevél, csicseriborsó, fakanálban lenmag, az asztallapon brokkolirózsák, fél és egész dió.

A növényi fehérjékkel és a növényi alapú étkezéssel kapcsolatban is sok kutatást végeztek. A vizsgálatok azt mutatják, hogy ez a fajta étkezés nagyon sok egészségügyi előnnyel járhat. Többek között eredményesen csökkenti a magas vérnyomást, a magas koleszterinszintet, a magas vércukorszintet, illetve nagyon hasznos lehet azok számára ez az étkezés, akik fogyni szeretnének.

A növényi ételek, azaz a zöldségek, a gyümölcsök, a hüvelyesek, a diófélék és a magvak rendszeres fogyasztása nagyon előnyös lehet azok számára, akik egészséges mikrobiomra vágynak, mivel ezek a táplálékok nagyon hasznosak lehetnek a jó bélbaktériumok elszaporodásában, illetve a bélflóra egyensúlyának fenntartásában.

A mikrobiom egészséges egyensúlyának fenntartása azért is nagyon lényeges, mivel ez segíti az optimális egészség fenntartását, többek között az immunrendszer egészségének a megőrzését biztosítja. A vizsgálatok és a kutatások azt mutatják, minél változatosabb, minél többféle baktérium alkotja a mikrobiomot, annál nagyobb lesz az esély az egészség fenntartására.

Naponta ajánlatos többféle növényt, azaz zöldséget, gyümölcsöt és egyéb növényi alapú táplálékot fogyasztani. Egyáltalán nem nehéz beilleszteni ezeket a táplálékokat az étrendünkbe, hiszen csak annyit kell tennünk, hogy két főétkezés között nem édességet, csokoládét és hasonlót fogyasztunk, hanem más, azaz növényi táplálékokat részesítünk előnyben.

A növényi alapú fehérjék nagy mennyiségű rostot biztosítanak a szervezetünk számára, ami szintén biztosítani tudja nemcsak az emésztőrendszeri, hanem az általános egészséget is.

A növényi alapú fehérjék csökkentik a szív- és érrendszeri betegségek, illetve bizonyos rákos betegségek kockázatait is.

A növényi fehérjék rendszeres fogyasztása jobb emésztést biztosít, ami különösen nagyon hasznos azok számára, akik valamilyen emésztési gonddal küzdenek, mint például élelmiszer-intolerancia, lassú anyagcsere, puffadás, hasmenés vagy éppen székrekedés.

A növényi alapú étrend nemcsak a betegségek és azok tüneteinek megelőzésében lehet a segítségünkre, hanem az öregedési folyamatok lassításában is. Ezek a táplálékok segítenek abban, hogy fiatalosabban nézzünk ki és fiatalabbnak is érezzük magunkat. Kutatások igazolják, hogy a növényi étrenden élők között alacsonyabb a halálozási arány és kockázat, mint azok között, akik csak és kizárólag állati fehérjén élnek.

  1. Szuhay Péter

    Nincs szó a cikkben arról, hogy a növényi fehérje vajon tartalmazza-e az összes aminosavat, amit amúgy a húsfélékből szoktunk fedezni. Nagyon régről úgy emlékszem, hogy a szója az egyetlen, ami igen. Talán érdemes külön kiemelni a napraforgómagot, mint kiváló fehérjeforrást, én régebben kenyérbe is sütöttem, nagyon feldobja!

  2. Annamaria Csuka

    Igy etkezem,mar isten tudja miota es nemhogy nem fogyok,de a regi 38-as meretboI 48-as Iett

    1. A kulcskérdés, hogy mennyi kalóriát visz be és mennyit használ el (mennyit mozog). Csak úgy lehet fogyni, ha többet éget el, mint amennyit elfogyaszt. Illetve ha ez a része rendben van, akkor érdemes megnézetni a pajzsmirigyműködést, vércukorszintet.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük