fbpx

Ezért nagyon egészséges a zabpehely

Egy színes konyhában fiatal lány gyümölcsös zabpelyhet kanalazgat.

Manapság nagyon sokan reggeliznek zabpelyhet. Talán nem véletlen, hiszen az egyik legegészségesebb tápláléknak számít. Olyan alapvető tápanyagokban, vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag, mint a tiamin, a cink, a vas, a mangán, a foszfor és a szelén, illetve nagy mennyiségben tartalmaz esszenciális zsírsavakat, E-vitamint és fehérjét is. Egy tál zabpehely biztosíthatja a szervezet rostszükségletének jelentős részét és kellő energiát biztosít számunkra a nap további részében. A zabnak nagyon sok egészségügyi hatása van, most néhányat be is mutatunk.

Ez a közkedvelt gabona nagy mennyiségben tartalmaz egy oldható rostot, a béta-glükánt, amely felgyorsíthatja a sebek gyógyulását, de hasznos támogatója lehet az immunrendszerünknek is. Mivel serkenti a fehérvérsejteket és fokozza a makrofágok tevékenységét, segíti a védelmi rendszerünket a gombákkal, baktériumokkal, vírusokkal és paraziták szembeni hatékonyabb küzdelemben. A zab cinkben és szelénben is gazdag, melyek szintén támogatják az immunrendszer működését a fertőzések elleni küzdelemben.

Ez a gabona rendkívül gazdag oldható rostokban, ennek köszönhetően a rendszeres fogyasztása hozzájárulhat a vércukorszint stabilizálásához. Azoknak, akik túlsúlyosak, illetve 2-es típusú cukorbetegségben vagy inzulinérzékenységben szenvednek, mindenképpen javasolható a zab rendszeres fogyasztása.

A zab nemcsak rostokkal van tele, hanem antioxidánsokban is bővelkedik, amelyek eredményesen harcolnak a káros hatású szabad gyökökkel szemben, így védelmezve a szív egészségét.

A zabban található béta-glükán csökkenti az LDL-koleszterin-szintet az által, hogy korlátozza a koleszterin felszívódását. Ennek a hatásnak további előnyei lehetnek, hogy csökkenthet a szívkoszorúér-betegség, illetve a magas vérnyomás kialakulásának kockázata is.

Ez a gabona mindemellett akár még a fogyókúránkban is segítségünkre lehet, hiszen eredményesen harcol a hasi zsír ellen.

A zabpehely az emésztőrendszerre is jótékony hatást gyakorol. Amennyiben rendszeresen fogyasztjuk, oldható rostjai hatékonyan megtisztíthatják a bélrendszert, valamint szabályozzák a székletürítést és megakadályozhatják a székrekedés kialakulását.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük