fbpx

Az agy egészségét fejlesztő szokások

Társasjáték közeli fotója bábukkal, dobókockákkal, homokórával.

Ahogy öregszünk, úgy az agyunk működése is hanyatlani kezd. Azonban nem törvényszerű, hogy kialakuljon a demencia vagy az öregkori szenilitás. Ha rendszeresen tornáztatjuk az agyunkat, úgy nem kell tartanunk attól, hogy gondok lesznek a memóriánkkal, az emlékezőtehetségünkkel.

Ahhoz, hogy sokáig egészségesek maradjunk – nemcsak a testünk, hanem az agyunk is –, fontos, hogy soha ne legyünk dehidratáltak, vagyis elegendő folyadékot, kiváltképp vizet fogyasszunk. Nagyon lényeges még az egészséges életmód fenntartása, azaz a rendszeres testmozgás és az egészséges táplálkozás.

Agyunk számára is fontos, hogy stresszmentesen éljünk. Ha nem így teszünk, akkor megemelkedik a szervezetben a kortizolszint, márpedig a túl sok stresszhormon nagyon rossz hatással van az idegrendszeri funkciókra. A stressz ellen a masszázs is nagyon hatásos. Ez boldogsághormonokat szabadít fel a szervezetben, ami csökkenti a stressz szintjét is.

Bizonyos típusú játékok nagyon hatásosak a szellemi képességekre. A legtöbb játék nagyfokú koncentrációt igényel, és olyan képességeket kapcsol be, amelyek szinte trenírozzák az agyat. Ezek a játékok az odafigyelés mellett nagyfokú alkalmazkodási képességet is igényelnek, amely szintén nagyon hasznos az agy működésének.

A vörösbor jót tesz a szív egészségének. Több friss kutatás arról számolt be, hogy nemcsak a szív, de az agy egészségét is megtámogatja a mértékkel fogyasztott vörösbor. A vörösborban található rezveratrol egy kitűnő antioxidáns, amely megtalálható a fekete áfonyában is. Ez az antioxidáns jó hatással van az emlékezőképességre, hiszen segíti a neuronok munkáját, ami jobb kognitív teljesítményt képes biztosítani.

A cukor és az egyszerű szénhidrátok nagyon károsan hatnak az agy egészségére, hiszen a vércukorszint-ingadozás a memóriát és az agy működését is megzavarja. Éppen ezért próbáljon ezekből a táplálékokból minél kevesebbet fogyasztani.

Kutatások igazolják, hogy a nem megfelelő alvás elősegíti az amiloid plakkok kialakulását, ami egyenes út az Alzheimer-kór kialakulása felé. Az agynak is szüksége van regenerálódásra, ezért nagyon fontos, hogy naponta legalább 7-8 órát aludjunk, hiszen a szervezetünk, így az agyunk is ilyenkor regenerálódik.

1 hozzászólás

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük