fbpx

Megfázás, influenza és a bél egészsége. Van összefüggés!

Egy táblára krétával bélrendszer és nyilak rajzolva, mellettük kis tálakban probiotikus élelmiszerek, savanyú uborka, savanyított karfiol, savanyú káposzta.

Az influenza szezonja előtt nem árt kicsit jobban odafigyelnünk a bélrendszerünk egészségre. Hogy miért? Leginkább azért, mert a bélműködés és az immunrendszer szorosan összefügg egymással. Ha a bélrendszerünket nem tartjuk karban, ha nem figyelünk oda kellőképpen az egészségre, akkor előfordulhat, hogy legyengül és ez magával vonhatja, hogy sokkal fogékonyabban leszünk a különféle betegségek kialakulására. Mutatjuk is, hogyan függ össze a beleink állapota és az immunrendszer egészsége, és mire is jók a probiotikumok.

A probiotikumok voltaképpen élő mikroorganizmusok, melyeknek kiemelkedő feladata, hogy fenntartsák a bélflóra egyensúlyát, a bélrendszer egészségét és javítsák az emésztést.

A kutatók kapcsolatot találtak az immunrendszer és a bélrendszer állapota között, pontosabban a bél mikrobiomját benépesítő baktériumok között. Ez azért is fontos, mivel az immunrendszerünk jelentős része a gyomor-bél traktusban, a bélrendszerünkben található.

A probiotikumokat tartalmazó erjesztett ételek – mint például a joghurt, a kefir és a savanyú káposzta –, nagyon sokat segítenek a bélrendszer egészségének fenntartásában.

A probiotikumoknak más területeken is kiemelkedő a szerepük. Többek között segíthetnek a neurológiai betegségek, a rákos és az autoimmun betegségek megelőzésében. De az életminőség javításában is kiemelkedő szerepet játszanak, hiszen enyhítik a megfázás és az influenza tüneteit és elősegítik a gyorsabb lefolyásukat. Enyhülhetnek tehát a kellemetlen tünetek, akár a fejfájás, az orrfolyás, a gyengeség, a köhögés, a torokfájás, a láz és a hidegrázás. Ezek a tünetek a felső légutakat érintő vírusfertőzésnek köszönhetők.

Nemcsak a probiotikumok segíthetnek a megfázás és az influenza tüneteinek csökkentésében, hanem egyéb természetes gyógymódok is hatásosak lehetnek. A bodzának például kiemelkedő a vírusellenes hatása, emellett enyhíti a megfázás és az influenza tüneteit és lerövidíti a betegség időtartamát.

A bíbor kasvirág is vírusellenes gyógynövény és még antioxidáns hatással is rendelkezik. A C-vitamin szintén enyhítheti a megfázás és az influenza tüneteit, az antioxidáns hatása pedig serkenti az immunrendszert.

Az oregánó nemcsak gyulladáscsökkentő, hanem vírusellenes hatásokkal is rendelkezik, és nagyon hatásos lehet megfázás, influenza, hörghurut és légúti panaszok esetén.

A fokhagyma szintén erős antioxidáns, antimikrobiális és vírusellenes tulajdonságokkal is rendelkezik, emellett fokozza az immunsejtek működését és eredményesen veszi fel a harcot az influenzavírussal szemben.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük