fbpx

Mi történik, ha nem eszünk többé cukrot?

Cukros fánkot utasít el egy almát kezében tartó fiatal nő.

A magyar emberre jellemző, hogy szereti a cukrot és az édes ételt, desszertet, süteményt. Azonban a cukor nagy mennyiségben fogyasztva károsan hat az egészségre. Nem könnyű kiiktatni az étrendből, de nem is lehetetlen, mindenképpen megéri megtenni, mert számtalan pozitív hatása vana cukornélküliségnek a szervezetre.

A cukor kiiktatása az étrendből sokkal fiatalabbnak mutat bennünket. A cukor negatív hatással van a bőrben található kollagénre és elasztinra. A kollagén és az elasztin biztosítja a bőr fiatalságát és rugalmasságát. Ha valaki csak kevesebb cukrot fogyaszt a korábbiakhoz képest, még az inzulin- és vércukorszintjét is csökkentheti, ezzel pedig a cukorbetegség megelőzéséért tesz lépéseket.

Régebben arról szóltak a kutatási eredmények, hogy a cukros, édes ételek boldogságot okoznak, de valójában a depresszióhoz kapcsolódnak. Ennek egyszerű a magyarázata. A cukor gyulladást okoz a szervezetben, amely az agy működésére is hatással van.

A cukor függőséget okoz. Ha valaki szereti az édességet, egyre többet és többet követel belőle a szervezet. Ezért nem is olyan könnyű róla leszokni, de érdemes, mivelhogy ez elősegíti a testsúlycsökkenést, ami számtalan egészségügyi előnyt hordoz magában.

A cukor krónikus gyulladást okoz a szervezetben, ami csökkenti az immunrendszer működését, így az kevésbé eredményesen tud harcolni az influenza és a megfázás ellen. A cukor abbahagyása az asztma és az allergia tüneteit is csökkenteni tudja.

Amikor abbahagyjuk a cukorfogyasztást, akkor a hasnyálmirigy kevesebb inzulint kezd el termelni és a máj elkezdi a szervezet méreganyagainak kiürítését. Ezért érzi magát mindenki néhány hétig rosszul, amikor megvonja magától a cukrot, ugyanis ilyenkor távoznak el a méreganyagok a szervezetéből.

Amikor cukorfogyasztás hatására megemelkedik az inzulinszint, akkor a vérnyomás és a pulzusszám is megnövekszik. A magas vérnyomás pedig megnöveli a kockázatát a szív- és érrendszeri betegségnek, a cukorbetegségnek, és nem elhanyagolható az sem, hogy elhízáshoz is vezethet. A cukor a trigliceridszintet is megemeli a vérben, amely nemcsak a stroke, hanem a szívbetegségek kockázatát is megnöveli.

  1. csapó ferenc

    A cukorbetegséget nem kizárólag cukor okozza.Általános megfogalmazás szerint ez a betegség a szénhidrát anyagcsere általános zavara.A szénhidrátokat a cukron kívűl számos élelmiszer pl.:liszt! tartalmazza. Elég megnézni az un, glikémiás indexet. Ennek fényében hogyan is állunk a cukorral?

    1. Természetesen nem kizárólag a cukor okoz cukorbetegséget. Cikkünk azonban nem a cukorbetegség kiváltóiról szól, hanem a cukor egészségkárosító hatásairól – másmilyen hatása nemigen van…

  2. surányiné Edina

    Örömmel olvasom levelüket melyben sok hasznos tanácsot kapok melyekröl eddig nem tudtam

    1. A méz egy egészséges alternatíva, ha nem hamisított, nem cukrozott, és feltétlenül édesíteni szeretnénk valamit. Fogyókúrázóknak azonban csak mértékkel ajánlott, hiszen magas a kalóriatartalma. Léteznek alacsony kalóriatartalmú és glikémiás indexű természetes édesítők is, pl. eritrit, stevia.

  3. A teljes cukor elvonása megnöveli az infarktus és a sztrók esélyét. A szervezetnek szüksége van cukorra! Természetesen megfelelő mennyiségben. Még az állatok premixében is van porcukor! Ha nincs megfelelő mennyiségű cukor a szervezetben, a legnagyobb veszélyt az időjárás változása okozza!

    1. Ha cukor elvonásáról van szó, mi a mesterségesen előállított, finomított cukorra gondolunk. A finomított cukorra semmi szüksége a szervezetnek, hiszen a természetben sem fordul elő ebben a formában. A szervezetnek a természetesen előforduló, gyümölcsökben, zöldségekben jelen levő cukorra van szüksége, illetve a lassú felszívódású szénhidrátokra. Vagyis ha ezeket az ételeket fogyasztjuk hozzáadott cukor nélkül, megadtuk szervezetünknek, ami “cukorból” kell neki.
      Elég szomorú, hogy az állatokat is mérgezzük vele, hisz nyilvánvaló, hogy nincs olyan állat, akinek természetes tápláléka volna a porcukor… A helytelen etetés következménye, hogy az állatoknál is előfordulnak az emberre jellemző ún. civilizációs betegségek. A vadállatoknál nem létezik cukorbetegség…

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük