fbpx

Nyaki fájdalom és merevség csökkentése természetes módszerekkel

Nő a nyakához teszi a borogatást.

Azok, akik ülő munkát végeznek és ezt többnyire a számítógép előtt teszik, nagyon jól tudják, hogy a rossz testtartás mennyire nagy feszültséget tud okozni a hátban, a vállakban és legfőképpen a nyakban. Ennek az lesz a következménye, hogy egy idő után a nyakizmok meggyengülnek. Nemcsak fájdalom társul az izommerevség mellé, hanem súlyos károsodások is kialakulhatnak a nyakban és a nyaki gerincben. Cikkünkben tippeket adunk, hogyan is tudjuk orvosolni a nyaki fájdalmat és merevséget.

A nyaki fájdalom enyhülését érhetjük el a meleg és a hideg borogatással. Míg a hideg csökkenti a gyulladást, a meleg serkenti a vérkeringést. Először a hideg borogatás következik. Tegyünk egy tiszta törlőkendőbe vagy konyharuhába jégkockákat és ezt helyezzük a nyakunkra. Tartsuk a nyakunkon 20 percig, majd töltsünk meg egy vizes palackot meleg vízzel és ezt helyezzük a nyakunkra. Ezt naponta több alkalommal is megismételhetjük.

A nyaknak és a fejnek mozgásra van szüksége, ugyanis nem arra „tervezték”, hogy egész nap egy képernyő irányába tekintsen. A napi nyakgyakorlatok nagyon hatékonyak lehetnek az izomfeszültség oldásában. Több gyakorlat is létezik. Én többnyire óránként 3 gyakorlatot végzek el. Az első gyakorlat az, hogy először jobbra tekintek, majd középen megállítom a fejem, aztán balra nézek. Ebből a gyakorlatból 10 ismétlést végzek. A következő gyakorlat a fejkörzés. Lehet körözni a fejünkkel balra, jobbra, lehet teljes fej- és nyakkörzéseket végezni, de ha ez nagyon sok, akkor csak félköröket is leírhatunk a fejünkkel. A harmadik gyakorlat a fejbiccentés. Hajtsuk le a fejünket a mellkasunk irányába úgy, hogy az állunk érintse meg azt, majd döntsük hátra a fejünket, de csak addig, amíg kellemes és jólesik. Ha ezeket és más gyakorlatokat óránként elvégezzük, akkor a nyakunk izmainak merevségét könnyen fel tudjuk oldani, és a fájdalom is megszűnik.

A hidroterápia is nagyon sokat segíthet a feszültség és a fájdalom csökkentésében. Először a forró vízsugár következik, ami tartson körülbelül 3-4 percig, majd engedjünk hideg vizet a nyakunkra, de ez ne tartson egy percnél tovább. Ezt ismételjük meg legalább 4-5 alkalommal.

A levendulaolajjal történő nyakmasszírozás is nagyon hatékony, hiszen eredményesen csökkenti a fájdalmat. A masszírozást körkörös mozdulatokkal végezzük. Ne csak a nyakat, hanem a vállakat is masszírozzuk meg. A masszírozás legalább 10-15 percig tartson.

A fájdalom enyhítésére és a gyulladás csökkentésére almaecetet is használhatunk. Spricceljen almaecetet egy törülközőre, amelyet melegítsen meg valamilyen módon, tehetjük például a radiátorra. Hagyjuk a nyakunkon, ameddig csak bírjuk. Naponta több alkalommal is megismételhetjük ezt a terápiát.

    1. Dr. Baricz Kàroly

      Van benne valami…a nyakcsigolya mozgása 7 irányú…mindegyik rányba10-10 alkalommal mozgassuk a nyakunkat, akár naponta többször is.A fej két irányból is kap keringést..az egyik a nyaki verőér, ( a carotis ) a másik a csigolya verőér (vertebrális)..
      A nyak trenirozása a vertebrálisok keringésére van jó hatással!

  1. Kerekes Jánosné

    Nagyon sok hasznos tanácsot ad a cikk.Jelenleg is ezzel a visszatérő problémával küszködök. Kipróbálok egy párat!

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük