fbpx

Nyirokrendszer-tisztítás természetes szerekkel és módszerekkel

Szőke középkorú nő fekszik a masszázsasztalon, miközben a nyakát masszírozza két női kéz.

A nyirokrendszerre sok feladat hárul. Az egyik kiemelt feladata, hogy fenntartsa a szervezetben a folyadékegyensúlyt, további funkciói közé tartozik, hogy „elnyelje” az emésztőrendszeri zsírokat és kiürítse a szervezetből a különféle toxikus anyagokat, de az immunrendszer erősítésében is szerepet vállal.

A nyirokrendszer egészségének megőrzése nagyon fontos, hiszen egyes feltételezések szerint ha a nyirokrendszerünk megbetegszik, akkor ennek hatására rákos betegségek is kialakulhatnak. A nyirokrendszer egészségének fenntartásáért mi magunk is nagyon sokat tehetünk. Nagyon lényeges, hogy előnyben részesítsük az egészséges, úgynevezett lúgosító táplálékokat, fogyasszunk sok zöldséget, vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag ételeket. Az egészséges zsírok fogyasztása is elemi a nyirokrendszer egészségének megőrzése szempontjából, illetve a nyirokrendszerünk egészségét a rendszeres testmozgás is biztosítani tudja.

Néha azt tapasztalhatjuk, hogy a nyirokcsomóink megduzzadnak. Ilyenkor valamilyen fertőzés vagy gyulladásos állapot alakult ki a szervezetben, voltaképpen a nyirokcsomó ilyenkor védekezik a testbe kerülő kórokozókkal szemben.

Általában ha a nyirokrendszer súlyosan megbetegszik, annak hátterében szinte mindig valamilyen komoly, főként rákos megbetegedés áll. Ilyenkor a daganat megakadályozza a nyirokfolyadék normális áramlását, és ez is okozhatja a nyirokcsomók megnagyobbodását.

Milyen jelek és tünetek utalnak a nyirokrendszer megbetegedésére vagy rákos betegségre? Ilyen tünet lehet a folyamatos hőemelkedés, a láz, a nyirokcsomók megduzzadása, az éjszakai izzadás, a bőr viszketése, a megmagyarázhatatlan fogyás és az étvágytalanság.

Sokat tehetünk annak érdekében, hogy a nyirokrendszerünk egészségesen működjön, mutatjuk is, mit és hogyan tegyünk ennek érdekében.

A gyulladáscsökkentő ételek nagyon sokat segíthetnek a nyirokrendszer megtisztításában, ugyanis nemcsak antioxidánsokat, hanem nagyon hasznos tápanyagokat is tartalmaznak. Ezek nemcsak az oxidatív stresszt csökkentik, hanem fokozzák a nyirokáramlást, és az immunfunkciókat is javítják. Milyen gyulladáscsökkentő táplálékok léteznek? Például a zöld leveles zöldségek, a keresztesvirágú zöldségek, a bogyós gyümölcsök, a finomítatlan növényi olajok, a diófélék, a magvak, és egyes gyógynövények és fűszerek is remek gyulladáscsökkentő hatással rendelkeznek, például a gyömbér, a kurkuma vagy éppen a fokhagyma.

A nyirokfolyadék áramlását biztosítja a rendszeres testmozgás is, illetve nagyon hatékony lehet még az infraszauna és a masszázsterápia is.

Az egészséges nyirokrendszer fenntartása fontos a betegségek megelőzése és más testrendszerek működésének fenntartása érdekében. A nyirokrendszer megfelelő működését ösztönözhetjük is, mégpedig életmódbeli változtatásokkal. Igyunk sok vizet, együnk olyan egészséges táplálékokat, amelyek lúgos zöldségekben gazdagok és amelyek a vitaminok, az ásványi anyagok és tápanyagok széles skáláját tartalmazzák. Az étrend bővelkedjen egészséges zsírokban is. Fontos a napi testmozgás, beleértve az aerob és az anaerob fizikai aktivitást is.

Kerüljük a szennyező anyagokat, a mérgező anyagokat és az egészségtelen környezetet. Tanuljuk meg a stresszt kezelni olyan technikákkal mint a jóga, a meditáció és a testmozgás.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük