fbpx

Umeboshi szilva mint natúr gyógyító

Umeboshi szilva kis tálkán.

Japánban nagy keletje van az umeboshi szilvának, amely nem más, mint sós páclében eltett zöld vagy sárga színű barack. Japánban évszázadok óta használják elsősorban mint természetes immunerősítőt, de azért ennyiben nem merül ki a gyógyító ereje.

Az umeboshi szilva pácolása sok esetben akár hat hónapot is igénybe vehet. Ez idő alatt a gyümölcs enzimeket, természetes baktériumokat és szerves savakat fejleszt ki. Az eredmény pedig egy nagyon erős, lúgos étel lesz.

Ideális esetben a testnek kissé lúgosnak kell lennie. A savas állapot az emberi szervezetben elősegítheti a káros baktériumok, gombák, vírusok és paraziták elszaporodását. Ez viszont sokféle krónikus és degeneratív betegséghez vezethet.

A szervezet elsavasodhat a feldolgozott egyszerű cukroktól, az alkoholtól, a finomított liszttől, illetve a környezi toxinoktól, amelyeket növényi vagy állati eredetű táplálékokkal veszünk magunkhoz. Természetesen az ülő életmód csak növeli a betegség kialakulásának kockázatát. A tünetek közé tartozik a fáradtság, a letargia, az émelygés, a fejfájás és a vérszegénység.

Az umeboshi szilva antiszeptikus és méregtelenítő hatásokkal rendelkezik. Egyéb előnye, hogy fertőtlenítő tulajdonsága is van például ételmérgezés vagy vízszennyezés esetén.

Az umeboshi szilva fogyasztható önmagában is, de sokszor használják még gabonafélék vagy zöldségek ízének javítására is. Az umeboshi pépből lehet készíteni csípős ízű öntetet vagy mártást, de még teaként is felhasználhatjuk.

Az umeboshi szilvából gyümölcslevet és likőrt is készítenek, de befőttként is nagyon népszerű nemcsak Japánban, hanem Kínában is. A gyümölcsöt először megszárítják, aszalják, majd siszó levelekkel együtt alaposan megérlelik, amelytől megváltozik a gyümölcs színe. Ezt követően sót adnak hozzá, majd tovább érlelik, azaz pácolják.

Kínában gyakran készítenek szilvaszószt, amelynek ez a befőtt az alapja, ehhez még adnak gyömbért, chilit, cukrot, sót és fokhagymát.

Japánban úgy vélik, hogy az umeboshiban harmonikus egyensúlyban vannak a jin és a jang tényezők. Nagyon jó hatással van az immunrendszerre, de a bélműködést is segít helyreállítani, sőt még rákos betegeknek is ajánlják a fogyasztását.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük