fbpx

A biciklizés csakis jót tesz az egészségnek

Biciklin ülő nő lábai, előtte az út, amelynek végén kel fel a nap.

Sokan szeretnek kerékpározni, akik nemcsak jó időben kapják elő a bringájukat, de akkor is tekernek, amikor mostoha az időjárás. Szakértők szerint is az egyik legjobb mozgásforma a kerékpározás, hiszen nagyon sok előnye létezik. Mutatunk is most néhányat.

Amennyiben rendszeresen kerékpározunk, azt vehetjük észre, hogy egyre csak javul az alvásunk minősége. Ez a sport nagyon hatékony lehet azok számára, akik álmatlanságban szenvednek. Szakértők szerint ahhoz, hogy jól aludjunk éjszakánként, a legjobb mód, ha esténként biciklizünk legalább félórát. De akkor is nagyon hatékony lesz az alvásunk, ha napközben nem az autót használjuk, hanem mindenhová kerékpárral járunk.

Az ülő életmód nemcsak sok betegség okozója lehet, de még az öregedési folyamatokat is felgyorsítja. A szabad levegőn történő kerékpározással több oxigén jut a szervezetünkbe, ezzel több méreganyag távozik a szervezetből, nem mellesleg javítja a szív egészségét, és még az izomépítésben is aktívan részt vesz. Ahhoz, hogy lassítsuk az öregedési folyamatokat, naponta harminc percnyi kerékpározás javasolt.

A kerékpározás még az agy működésére is pozitívan hat. A biciklizéssel új agysejtek születnek a hipokampusz régióban, illetve sokkal több oxigén jut az agyba, ami pedig csökkenti a neurodegeneratív betegségek kockázatait.

Ha javítani szeretnénk az általános egészségi állapotunkat és fittségünket, akkor is nagyon hasznos lehet, ha ezt a sportot választjuk. A kerékpározás rendkívül jót tesz a szív- és érrendszer egészségének, mindemellett az izomerő is fejlődik. A rendszeres kerékpározás javítja a tüdő kapacitását, ezen kívül fokozódik az állóképesség, a rugalmasság, és a rendszeres mozgás még a csontok egészségét is segít fokozni.

Ha sokat stresszelünk és idegeskedünk, az nagyon sokat árt az egészségünknek. Az életünkben folyamatosan jelen van a stressz, de a kerékpározással még a stressz-szintünket is csökkenthetjük. Muszáj is valahogy minimalizálni a stresszhormonok szintjét, hiszen megnöveli a szervezetben az LDL-koleszterin-szintet, a trigliceridszintet, és fokozza a cukorbetegség, a szorongás, a fejfájás, az asztma, az emésztési problémák, a magas vérnyomás, a szív- és érrendszeri betegségek kockázatait.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük