fbpx

A cukorbetegség megelőzése

Egy asztalon üvegekben és mellettük fahéj, csillagánizs, kávészemek, illetve kockacukor, illetve fém teáskanna, fehér kávéscsészében feketekávé és kanál.

Amennyiben szeretné megelőzni a cukorbetegség kialakulását, vagy már cukorbeteg, de elkerülné a kellemetlen tüneteket, illetve a szövődményeket, akkor a legjobb amit tehet, hogy kimegy a konyhába és olyan táplálékokat, fűszereket, gyógynövényeket kezd el fogyasztani, melyek hasznosak lehetnek az egészségére nézve.

Ha napi egy csésze kávét iszunk, az még hasznos is lehet, hiszen így kisebb az esélye a cukorbetegség kialakulásának. Ha a kávénkat még egy csipetnyi fahéjjal is megszórjuk, akkor szintén jót teszünk az egészségünkkel, hiszen ezzel is csökkenthetjük a vércukorszintet.

Azonban a fahéjnak más csodás és pozitív hatásai is vannak. Ez a kellemes ízű és illatú fűszer csökkenti a szívbetegség, a diabéteszes retinopátia és a vesebetegség kialakulásának kockázatát. Már napi fél teáskanálnyi fahéj is segíthet csökkenteni a vércukorszintet, ezzel minimalizálva nemcsak a cukorbetegség kialakulását, hanem a már meglévő betegség szövődményeinek kockázatát is.

A lenmag is számtalan pozitív hatással rendelkezik, hiszen tele van értékes rosttal és omega-3 zsírsavval, melyek szerepet játszanak a sejtmembrán rugalmasságának fenntartásában. Ha ugyanis rugalmasak a sejtmembránok, sokkal jobban reagálnak az inzulinra, és hatékonyabban fel tudják szívni, azaz hasznosítani a glükózt. A lenmag ezen kívül segítséget nyújt a vércukorszint szabályozásában is.

Jó, ha van otthon a konyhában görögszéna, mivel ez a gyógynövény nagyon sok pozitív hatással rendelkezik. Csökkenti a vércukorszintet azoknál a személyeknél, akik 2-es típusú cukorbetegségben szenvednek, de emellett mérsékli az inzulinrezisztenciát, valamint az LDL-koleszterin- és a trigliceridszintet is.

Sokan a kávétól remélik, hogy éberebbek lesznek, viszont nagy mennyiségben a kávé még fáradtságot is okozhat és a stresszt is megnöveli. Azonban napi egy kávé mindenkinek javasolható, mivel a legutóbbi kutatások szerint ez az adag még segíthet is abban, hogy ne alakuljon ki cukorbetegség. A rendszeres kávéfogyasztóknak tehát kisebb az esélye, hogy 2-es típusú cukorbetegségben szenvednek, mint azoknak, akik soha nem fogyasztanak kávét.

 

 

 

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük