fbpx

A kollagénkiegészítők és a csontleves is fokozza a szervezet kollagéntermelését

Középkorú szép bőrű nő néz szembe a kamerával, kezeit kétoldalt az arcához érintve.

A kollagén az egyik leggyakoribb fehérje a szervezetben, amely leginkább a hajban és a bőrben található. A megfelelő mennyiségű kollagén felelős azért, hogy a hajunk szép, egészséges, míg a bőrünk rugalmas maradjon.

Az életkor előrehaladtával azonban a szervezet természetes kollagéntermelése csökken, továbbá számos modern életmódbeli tényező, például a stressz, a rossz étrend, a bélflóra egyensúlyhiánya és a dohányzás csökkentheti a szervezetben a kollagént. Ez meglátszik a hajunkon és a bőrünkön is, ugyanis a hajunk fakóvá és töredezetté válik, míg a bőrünk a rugalmasságát veszíti el.

A természetes kollagén és a kollagénkiegészítők azonban nagyon előnyösek a haj és a bőr számára is.

A haj megnövekedett kollagéntartalma erősebbé, simábbá és fényesebbé varázsolja a hajszálakat.

A kollagénkiegészítőkkel a szövetek megkapják azt a tápanyagot, amelyre szükségük van, ezáltal a bőrszövetek simábbá és rugalmasabbá válnak, és sokkal hamarabb fel is épülhetünk, ha valamilyen bőrbetegségben szenvedünk.

A kollagénkiegészítők segítségével a bőr védekező mechanizmusa is megerősödik, így nemcsak a bőrbetegségekkel, hanem például a pattanásokkal szemben is védelmet élvezhetünk.

Az arcbőr rugalmasságának fenntartásáért is felelős a kollagén, amely elsősorban a dermiszben, a bőr alsó rétegében található meg. Amikor csökkenni kezd a kollagénszint, akkor finom ráncok és vonalak jelennek meg, először csak az ajkak és a szemek körül, később az arc egész területén. A kollagénkiegészítők azonban feszessé és rugalmassá varázsolják a bőrt. A kollagén nemcsak a ráncok kialakulása ellen hatékony, hanem a már kialakult mély ráncokat is halványítani tudja.

A kollagénkiegészítők aktiválják a kollagéntermelés természetes folyamatát a szervezetben. Testünk szövetei felveszik a szükséges aminosavakat, amelyek természetes testkollagén formájában saját hosszú láncú aminosavláncokat kezdenek el termelni.

A kollagénkiegészítők fogyasztása is jó ötlet, azonban kollagéntermelésünket az alábbi természetes táplálékokkal is növelhetjük: lazac, zöld leveles zöldségek, brokkoli, saláta, zöldbab, citrusfélék, tojás, bogyós gyümölcsök, fokhagyma, avokádó, tökmag, chiamag. A szervezetünk kollagénszükségletét kielégíthetjük csontlevessel is, ugyanis a kollagén az állatok csontjaiban és szöveteiben is koncentrálódik.

A fentieken kívül más kollagénkiegészítők is léteznek, ilyenek például a halak és a kagylók. Az aminosavakkal és az omega-3 zsírsavakkal teli halak és kagylók a kollagénpeptidek fő forrásai, amelyek javítják a kollagén termelését a szervezetben. A tanulmányok szerint a tengeri állatok kollagénje szívódik fel a legjobban.

A bab is sok aminosavat tartalmaz, ezen kívül magas fehérjetartalmú, ami segíti a kollagénszintézist, ezen kívül segít a sejtek regenerálódásában is.

A tojásfehérje nagy mennyiségű prolint tartalmaz, amely a kollagéntermeléshez szükséges aminosavak egyike.

A C-vitamin fontos szerepet játszik a prokollagén, a kollagén prekurzorának termelésében. Ezért is kulcsfontosságú, hogy elegendő C-vitaminban gazdag ételt fogyasszunk. A bogyós gyümölcsök és a citrusfélék sok C-vitamint tartalmaznak.

A fokhagyma kéntartalmú vegyületekben bővelkedik, ami segíti a kollagénszintézist. A tápanyagok és az antioxidánsok legjobb formáját a nyers fokhagyma tartalmazza, amely segít javítani a kollagéntermelést és az általános egészséget.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük